Поки судитимуть чиновника-корупціонера, його житло буде під арештом

SUDЗа наслідками досудового розслідування Уманська місцева прокуратура на Черкащині скерувала до суду обвинувальний акт стосовно посадовця Уманської міської ради, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення в бюджетній сфері за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

«У ході досудового розслідування встановлено, що посадовець, на якого покладено обов'язки щодо укладення з підприємствами й організаціями угод про виконання завдань утримання, експлуатації та ремонту житлового фонду комунальної власності, у листопаді-грудні 2013 року підписав акти приймання-виконання будівельних робіт, достовірно знаючи про їх невідповідність фактично виконаним обсягам підрядних робіт, внаслідок чого з міського бюджету було зайво перераховано грошові кошти в сумі майже 85 тис. грн», - зазначає у коментарі «Ні корупції!» Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області

На вказану суму до посадовця Уманською місцевою прокуратурою заявлено цивільний позов та з метою його забезпечення в ході розслідування кримінального провадження накладено арешт на житло посадовця.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як нещодавно повідомляв "Ні корупції!", зайву сплату підрядникам 226 тис. грн. виявили фініспектори під час ревізії діяльності виконавчого комітету Канівської міської ради. Виявлені порушення вже майже повністю усунуто. За недотримання законодавства шістьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, а до міської ради застосовано такий захід впливу як зупинення операцій з бюджетними коштами