В Одеському обленерго пройшли обшуки

4a8cdbc70c229Правоохоронні органи підозрюють, що через оборудки при будівництві та реконструкції електромереж підприємству з державною часткою спричинено 20 мільйонів гривень збитків. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

Наразі прокуратура області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за частиною 5 статті 191 КК  України, тобто, привласнення та розтрата коштів в особливо великих розмірах. Установлено, що під час виконання підрядними організаціями, з якими ПАТ «ЕК Одесаобленерго» у 2015 році уклало договори, інвестиційної програми з будівництва та реконструкції електромереж та підстанцій, на рахунки підприємств із ознаками фіктивності переведено близько 20 мільйонів гривень. Слід зазначити, що понад 25 відсотків статутного фонду «ЕК Одесаобленерго» належить державі.

Співробітниками прокуратури спільно з працівниками УСБУ в Одеській області та слідчого управління ГУНП в області проведено 19 обшуків у офісах основних підрядників публічного акціонерного товариства та приватних помешканнях їх керівників. Наразі слідство перевіряє версію щодо привласнення вказаних коштів та їх розподілу між можливими учасниками оборудки. Триває досудове розслідування.

Як повідомляв «Ні Корупції» раніше, вісім обленерго України, в тому числі й «Одесаобленерго», належать компанії, власниками якої є громадяни Росії, зокрема, депутату Держдуми РФ Олександру Бабакову, який підтримав анексію Кримського півострова.