Розслідування щодо земельних ділянок СБУ Рівненщини за підтримки Freedom House Ukraine має результат

ууЦикл розслідувань про земельні ділянки СБУ Рівненщини за підтримки Freedom House Ukraine дав результат.

Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук написав журналіст-розслідувач з Рівного Юрій Дюг і послався на статтю «Засекречений» конкурс: СБУ Рівненщини, попри кримінальне розслідування, уклала новий договір зі скандальним забудовником елітної ділянки державної землі».

Реакція неназваних осіб із структур, які фігурують у журналістському розслідуванні, за словами його автора, є одним із результатів його оприлюднення. І полягає вона, за словами Дюга, у намаганні рівненських спецслужб встановити замовника цього дослідження та у шантажуванні журналістів компрометуючими матеріалами.

"...кажуть, що розслідування замовили бурштинщики, навіть відео грозяться викласти. Хай викладають відео. Хоч би не те де ми в НАБУ заяву носили. Цікаво буде на відео спецслужб подивитися. Може й за одно підтвердяться факти стеження чи бажання керівництва спецслужби зібрати компромат на цього Дюга-паскуду".

«Очевидно, «прогнилі» силові структури просто не можуть повірити у версію, що такі розслідування можуть підтримувати міжнародні інституції. Думають, що це якесь зведення рахунків», - написав журналіст і додав: «Цікаво, що начальник управління СБУ в Рівненській області Василь Бедрій ДВІЧІ офіційно відмовлявся від інтерв’ю. У мене навіть лист є. Замість того, щоб зробити інформацію відкритою, він намагається приховати частину даних, чим спричиняє ще більшу увагу правозахисників», - пише Юрій Дюг.

При цьому журналіст наполягає, що розслідування робляться прозоро, з посиланнями виключно на документи та з експертизою від юристів всеукраїнських організацій, зокрема, Центру демократії та верховенства права CEDEM.

Як писав «Ні корупції!», поки військова прокуратура та поліція розслідують три кримінальних провадження за фактами ймовірних порушень при передачі гектара державної землі на вулиці Поповича, 65-А, у Рівному, СБУ Рівненщини знайшла свій шлях встановлення законності у власних господарських справах.

Скандальне будівництво елітних котеджів на промисловій землі спецслужба не тільки не зупинила, а й уклала з забудовником новий договір. Крім того, керівництво СБУ заявляє, що влітку 2015 року землю віддали в суборенду ТзДВ «Фірма «Рівненчанка» після конкурсу. Однак усі документи конкурсу начальник управління СБУ в Рівненській області Василь Бедрій від громадськості приховав і засекретив.