Понад 40% українців мали справу з виявами корупції протягом останнього року

korupc0Протягом останнього року 41% опитаних українців мали справу з виявами корупції, свідчать дані опитування, проведеного компанією «TNS-Україна», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Найбільш корумпованими сферами виявилася: медична (61%), сфера освіти (34%), силові органи (24%), дозвільні контролюючі органи (19%), місцеві органи влади (18%).

Відповідаючи на запитання про причини такого поширення корупції в Україні, українці найчастіше говорили про: безкарність корупціонерів (59%), корумпованість вищого керівництва (44%), відсутність дієвого контролю (42%), традиції (36%), низькі зарплати (24%).

49% опитаних вважають, що ситуація з корупцією за минулий рік не змінилася.

Соціологічне опитування проводилося 3-20 березня 2016 року серед жителів всієї України, зокрема непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, але за винятком окупованого Криму. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2 тис. респондентів віком від 18 років.

Як повідомляв «Ні корупції!», у щорічному дослідженні розвитку демократії у країнах перехідного періоду Nations in Transit-2016, який опублікований Freedom House, йдеться про те, що Україна має проблеми з корупцією, правосудям, свободою ЗМІ та є державою з перехідною/гібридною політичною системою.