На Броварщині засудили голову сільради, який регулярно преміював дружину

image_cashПрокуратура Київської області викрила на корупційній схемі та притягнула до адміністративної відповідальності екс-посадовців, крім того, вже заявлено два цивільних позови щодо відшкодування завданих державі збитків.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області задоволено позов прокуратури та визнано винним колишнього сільського голову однієї із сільських рад Броварського району у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за вчинення дій або прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Так, екс-посадовець видавав розпорядження про преміювання працівника апарату виконавчого комітету сільської ради, яка є його дружиною. Протягом 10 місяців дружина посадовця незаконно отримувала премію на загальну суму майже 15 тисяч гривень.

Крім того, дружину екс-службовця також притягнуто до адміністративної відповідальності та визнано винною постановою Броварського міськрайонного суду Київської області у вчиненні адміністративного правопорушення.

Будучи депутатом цієї сільської ради, не повідомляючи про конфлікт інтересів, дружина екс-сільського голови неодноразово брала участь у голосуванні щодо прийняття рішення про преміювання свого чоловіка.

Таким чином, на підставі вказаних рішень чоловіку депутатки нараховано та виплачено премію за 10 місяців 2015 року у загальному розмірі 19 тисяч гривень.

Загалом корумповані чиновники незаконно отримали з бюджету майже 30 тисяч гривень.

З урахуванням того, що сільським головою та його дружиною, шкоду, завдану вчиненим корупційним правопорушенням добровільно не відшкодовано, Броварською місцевою прокуратурою заявлено два цивільних позови про примусове стягнення вказаної вище суми у дохід місцевого бюджету як такої, що отримана безпідставно та незаконно.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Новограді-Волинському дружина і сестра двох депутатів міської ради безкоштовно отримали у власність земельні ділянки у самому центрі міста, з виходом до річки Случ, а на Черкащині сільський голова дав в оренду 25 га землі історико-культурного призначення своїй дружині.