ФОТО
| |

Луцького митника за хабар і щире каяття оштрафували на 17 тисяч гривень

КОРРУПЦИЯ1Прокуратурою Волинської області завершено досудове розслідування і скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо завідувача сектором митного оформлення №1 митного поста «Луцьк».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Митника обвинувачували у зловживанні впливом – прийнятті пропозиції та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Перебуваючи в силу займаної посади у дружніх стосунках із працівниками Волинської митниці ДФС, 36-річний посадовець за грошову винагороду (100 доларів США за розмитнення кожного автомобіля з рибопродуктами) сприяв представнику підприємства-імпортера в «правильному» митному оформленні колегами товарів.

16 березня 2016 року представник підприємства сам передав митнику 200 доларів за розмитнення двох автомобілів із продукцією, а 13 квітня – попрохав свого знайомого передати посадовцю 400 доларів – уже за розмитнення 4 автомобілів.

Під час одержання другого «траншу» завідувача сектору і затримали «на гарячому» працівники прокуратури Волині спільно зі співробітниками УСБУ в області.

У ході досудового розслідування посадовець повністю визнав свою винуватість, щиро розкаявся у скоєному та активно сприяв розкриттю злочину.

1 серпня 2016 року Луцький міськрайонний суд визнав митника винним та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн.).

Як повідомляв «Ні корупції!», з 1 серпня на митницях запрацювало «Єдине вікно», яке, за словами віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе:

– суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції – тепер у контролюючих органів буде всього 4 години на ухвалення рішення щодо здійснення відповідного виду контролю. Якщо рішення немає впродовж 4 годин – застосовується принцип “мовчазної згоди”. Тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдений;

– зменшує витрати для бізнесу – тепер проходження митниці буде швидшим, а значить, дешевшим;

– зменшує корупцію – тепер у контролюючих органів буде значно менше можливостей для маніпуляцій;

– ефективно розподіляє ресурси – тепер огляд товарів здійснюється одночасно всіма контролюючими органами.

Доданий до: Корупція у Луцьку, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії