Луцького митника за хабар і щире каяття оштрафували на 17 тисяч гривень

КОРРУПЦИЯ1Прокуратурою Волинської області завершено досудове розслідування і скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо завідувача сектором митного оформлення №1 митного поста «Луцьк».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Митника обвинувачували у зловживанні впливом - прийнятті пропозиції та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Перебуваючи в силу займаної посади у дружніх стосунках із працівниками Волинської митниці ДФС, 36-річний посадовець за грошову винагороду (100 доларів США за розмитнення кожного автомобіля з рибопродуктами) сприяв представнику підприємства-імпортера в «правильному» митному оформленні колегами товарів.

16 березня 2016 року представник підприємства сам передав митнику 200 доларів за розмитнення двох автомобілів із продукцією, а 13 квітня – попрохав свого знайомого передати посадовцю 400 доларів – уже за розмитнення 4 автомобілів.

Під час одержання другого «траншу» завідувача сектору і затримали «на гарячому» працівники прокуратури Волині спільно зі співробітниками УСБУ в області.

У ході досудового розслідування посадовець повністю визнав свою винуватість, щиро розкаявся у скоєному та активно сприяв розкриттю злочину.

1 серпня 2016 року Луцький міськрайонний суд визнав митника винним та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн.).

Як повідомляв «Ні корупції!», з 1 серпня на митницях запрацювало «Єдине вікно», яке, за словами віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе:

– суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції – тепер у контролюючих органів буде всього 4 години на ухвалення рішення щодо здійснення відповідного виду контролю. Якщо рішення немає впродовж 4 годин – застосовується принцип “мовчазної згоди”. Тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдений;

– зменшує витрати для бізнесу – тепер проходження митниці буде швидшим, а значить, дешевшим;

– зменшує корупцію – тепер у контролюючих органів буде значно менше можливостей для маніпуляцій;

– ефективно розподіляє ресурси – тепер огляд товарів здійснюється одночасно всіма контролюючими органами.