Держспецзв’язок зриває запуск системи електронного декларування

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України зриває належний запуск системи електронного декларування статків службовців.

Про це йдеться у заяві Реанімаційного пакету реформ (РПР).

deklar_dox"Залишилось отримати лише атестат відповідності на комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) в системі декларування. За це відповідає Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язок) – центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, який координується Кабінетом Міністрів, але залежить також від Президента України, який присвоює вищі офіцерські звання працівникам Служби", - йдеться у заяві РПР.

Автори заяви пояснюють, що згідно з графіком запуску системи, у п’ятницю, 29 липня, Держспецзв’язок повинен був погодити Технічне завдання та визначити ліцензовану організацію, яка проведе експертизу КСЗІ. Але він цього не зробив, що ставить під сумнів вчасне завершення процесу підтвердження відповідності на КСЗІ системи електронного декларування.

РПР повідомляє, що адміністрація відомства намагається нав’язати керовану нею державну компанію як експертну організацію.

"Через брак фахівців ця експертна організація не зможе вчасно завершити проведення експертизи та забезпечити початок повноцінної роботи системи з 15 серпня 2016 року", - зауважує антикорупційна група РПР.

У РПР пояснюють, що без атестату відповідності система декларування зможе працювати лише в дослідному режимі експлуатації. Це  є неприйнятним, оскільки електронні декларації, які будуть подані в таку систему, не матимуть юридичного значення. За недостовірні відомості в таких деклараціях службовця не можна буде притягнути до відповідальності.

"Можливо, цього і намагається досягнути найвище керівництво держави руками Держспецзв’язку?", - зауважують автори заяви

РПР закликає президента України, уряд, Національне агентство з питань запобігання корупції, а також адміністрацію Держспецзв’язку забезпечити вчасний і належний запуск роботи системи електронного декларування.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Національному агентству із запобігання корупції запустити систему електронного декларування доходів чиновників до середини 15 серпня.