12 суддів Луганщини після припинення повноважень отримали понад 5 мільйонів

иитДвадцять загальних місцевих суддів Луганщини після припинення повноважень отримали нарахування на загальну суму 5, 03 млн грн.

Про це стало відомо з відповіді Територіального управління Державної судової адміністрації у Луганській області на запит користувача «Доступу до правди».

Повноваження дванадцяти суддів закінчилися у 2014 році, шістьох – у 2015 році, одного – у лютому 2016 року.

Як пояснює Галина Чижик, аналітик Громадського руху «Чесно», судді, яких президент призначає на термін 5 років, після закінчення строку втрачають повноваження вирішувати справи, але залишаються суддями.

«Поки Верховна Рада не обере цих суддів безстроково – вони не зможуть розглядати справи. У такому стані судді можуть перебувати роками», – підсумовує Галина Чижик.

Як повідомляє «Чесно», 5 липня ВРУ проголосувала дві постанови про звільнення суддів. Згідно з документами, було звільнено 41 суддю.

Як повідомляв «Ні корупції!», Вища рада юстиції (ВРЮ) не звільнила 23 суддів попри те, що їх строк призначення закінчився.

Разом з тим, за інформацією «Чесно» установа з 1998 до 2014 року звільнила всього 181 суддю, а за останні два роки – 643. Зокрема з 9 червня 2015 до 27 липня 2016 року ВРЮ прийняла 48 рішень про звільнення загалом 340 суддів.

Також Верховна Рада 8 скликання станом на травень 2016 року видала 13 постанов на арешт суддів.

Перелік суддів від ДСА у Луганській області:

іііиии

Як повідомляв «Ні корупції!», Президент Петро Порошенко на підставі подання Вищої ради юстиції підписав укази про звільнення суддів Донецького окружного адміністративного суду Наталії Мальцевої та Наталі Спасової, а також судді Макарівського районного суду Київської області Владислава Оберемка за порушення присяги.