ФОТО
| |

Freedom House: В Україні «гібридний режим», корупція та правосуддя на рівні 2013-го

freedom-house-logo_1Україна має проблеми з корупцією, правосудям, свободою ЗМІ та є державою з перехідною/гібридною політичною системою.

Про це йдеться у щорічному дослідженні розвитку демократії у країнах перехідного періоду Nations in Transit-2016, який опублікований Freedom House, повідомляє «Українська правда».

Відповідно до рейтингу FH, Україна у своєму розвитку демократії серед пост-коммуністичних країн посідає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями – процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.

Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишились на рівні 2013 року і не змінювалися протягом трьох років.

3bc8073-fh

За прогнозами експертів, у 2016 році Україна й надалі стикатиметься з проблемами територіальної цілісності «через агресію Росії та нестабільність своїх національних демократичних інститутів».

При цьому, за оцінками FH, «найважчу кризу, скоріш за все, пройдено, і країна буде мати більше простору для здійснення реформ і стимулювання економічного відновлення».

Найбільшими проблемами, на думку експертів, лишаються високий рівень корупції та слабкість інститутів із забезпечення верховенства права.

Варто зазначити, що у трійку лідерів рейтингу увійшли Естонія, Словенія та Латвія, які набрали 1,93, 2 та 2,07 бали та визнані країнами зі стійкою демократичною системою, найгірші показники – у країн з авторитарною політичною системою: Росії та країн-колишніх членів СРСР (Таджикістан, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Узбекістан).

e83b88a-fh1

Доданий до: Корупція в Києві, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії