Апеляційний суд Києва випустив Перелому й Щурикова під домашній арешт (доповнено)

originalКолегія суддів Апеляційного суду міста Києва не задовольнила скаргу прокурора, скасувала ухвалу слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва від 17 липня 2016 року, відправивши заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», голову Наглядової ради  ВАТ «Одеський припортовий завод» Сергія Перелому, затриманого за підозрою в організації корупційних схем, під домашній арешт до 9 вересня. Згодом суд відпустив під домашній арешт ще одного фігуранта цієї справи Миколу Щурикова.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Києва.

Сергій Перелома був затриманий співробітниками НАБУ в той же день, що й перший заступник голови правління ПАТ «Одеський припортовий завод» Микола Щуриков. Посадовці підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 191, а саме привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Кримінального кодексу України.

Як повідомляв «Ні Корупції», 17 липня Солом’янський суд Києва обрав запобіжний захід для Сергія Переломи у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в розмірі 80 мільйонів гривень. Але Апеляційний суд сьогодні, 1 серпня, скасував  це рішення.

Зокрема, судом  покладено на підозрюваного наступні зобов’язання:

з’являтися за кожною вимогою детективів Національного антикорупційного бюро України, суду чи іншого органу державної влади;

повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу детектива, прокурора або суду;

здати на зберігання до Національного антикорупційного бюро України свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

носити електронний засіб контролю.

Але, як свідчить практика,  електронний браслет не гарантує повного контролю за місцем перебування. Так, днями організатор афери з нерухомістю Києва Олександр Волконський (Шахов) утік з-під домашнього арешту, його електронний браслет було знайдено вдома.

Пізніше під домашній арешт було відправлено й Миколу Щурикова - ще одного фігуранта за справою Одеського припортового заводу. Слід зазначити, що апеляційні скарги прокурорів та захисників, які діють в інтересах підозрюваного Щурикова, суд задовольнив частково: так, підозрюваному заборонено залишати місце свого проживання з 21 години до 07 години ранку наступного дня.

Як повідомлялось раніше, Солом’янський суд Києва затягував обрання запобіжного заходу для затриманого посадовця. Врешті-решт перший заступник голови правління ПАТ «Одеський припортовий завод» Микола Щуриков був заарештований на два місяці з правом внесення застави в розмірі 40 мільйонів 584 тисячі гривень.