З незаконної оренди повернули 114 га в Переяслав-Хмельницькому районі на Київщині

Perejaslav

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області задовольнив позовні вимоги прокуратури Київщини щодо повернення з незаконної оренди у державну власність земельної ділянки площею 114 га вартістю понад 1,8 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що в 2014 році Головне управління Держземагентства в Київській області надало чоловікові в довгострокову оренду на 49 років земельну ділянку площею 114 га в межах Переяслав-Хмельницького району Київщини. Вказана земля надавалась в оренду для ведення фермерського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, хоча частина земель належала до комунальної власності.

Втім, рішення було винесено незаконно, в порушення вимог законодавства не була проведена належним чином перевірка щодо виключення підстав для відмови у наданні дозволу проекту землеустрою щодо відведення зазначеної землі, не було враховано, що частина земель належала до комунальної власності, а також інші положення нормативних актів.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура Київської області звернулась до суду з вимогою визнати недійсним та скасувати накази Головного управління Держземагентства в Київській області та договір оренди земельної ділянки, яку суд повністю задовольнив.

Як повідомляв «Ні корупції!», прокуратура Київщини вимагає повернути 10,5 га лісу з незаконного володіння підприємств, одне з яких пов’язують із сім’єю колишнього прем’єр-міністра України.
Ці землі також знаходяться в Переяслав-Хмельницькому районі на Київщині.

Установлено, що в порушення вимог земельного та лісового законодавства службові особи Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації та Управління Держкомзему у 2011 році, перевищивши надані повноваження, погодили документацію із землеустрою та у подальшому передали у приватну власність 7 громадянам земельні ділянки лісового фонду загальною площею 10,5 га для ведення особистого селянського господарства на території Циблівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області.

Ці дії відбулися без вилучення земель з постійного користування Державного підприємства «Переяслав-Хмельницький державний агролісгосп». При цьому, через низку цивільно-правових угод 6 земельних ділянок опинилися у власності трьох юридичних осіб, одну з яких пов’язують із сім’єю колишнього прем’єра.