ФОТО
| |

Очільниця сільради та антикорупційний діяч вимагали майже 200 тис. доларів хабара за землю

cherk-zabar-silrada-sbu3

Cпівробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили на хабарництві голову однієї з сільрад Черкащини та двох її підлеглих.

«Правоохоронці задокументували, що голова сільради разом з землевпорядником та державним реєстратором вимагали у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення землі. На 6,5 гектарах земель громади, розташованих поруч з обласним центром, бізнесмен планував розпочати забудову», – повідомляє прес-служба управління СБ України у Черкаській області.

cherk-zabar-silrada-sbu1

Співробітники спецслужби “взяли” чиновницю поблизу сільської ради під час отримання частини хабара у сумі 170 тисяч американських доларів. Пізніше у приміщенні сільради були затримані обидва спільники.

cherk-zabar-silrada-sbu2

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). Триває досудове слідство.

Як бачимо з фото, наданого СБУ, інцидент стався у Свидівоцькій сільській раді, що у Черкаському районі області. Раніше “Ні корупції!” писав про те, що територія прибережної зони Дніпра і, зокрема, Кременчуцького водосховища на берегах Будище – Свидівської захисної дамби біля Черкас вже понад десять років інтенсивно забудовується. Кількість маєтків тут з кожним роком більшає, адже ніхто і ніщо не перешкоджає власникам елітних особняків та забудовникам займати прибережну смугу. У Свидівоцькій сільраді, через яку власники отримують ласі земельні ділянки, тоді повідомляли, що землі – в оренді. Саме так сільська влада нібито наповнювала місцевий бюджет.

Посередником хабарниці – голови сільради, був голова правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ». Про це  повідомили у Генпрокуратурі України.

cherk-xabar-korup-posvid

“Зараз проводяться обшуки у  цього очільника “Агенції антикорупційних реформ”, зокрема, в його автомобілях та за місцем проживання. Вилучена велика кількість документів, які можуть свідчити про імовірну велику кількість епізодів, пов’язаних із незаконними оборудками по землях, про які ми і не підозрювали”, – повідомив Володимир Гуцуляк, начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури України.

 

 

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії