Мер Ірпеня Карплюк почав «відбілюватись»

bez_imeni_86Мер Ірпеня Володимир Карплюк, якому за зловживання службовим становищем загрожує до 6 чи й до 12 років ув’язнення, почав активну кампанію з «відбілювання» себе у засобах масової інформації.

Вранці 21 липня, коли представники Генпрокуратури проводили обшук у помешканні мера Бучі Анатолія Федорука, народний депутат Володимир Ар’єв заявив, що соратник Федорука мер Ірпеня Володимир Карплюк уже встиг накивати п’ятами з країни.

Однак того ж дня сам Карплюк категорично заперечив свою втечу і заявив, що інформацію про майбутні обшуки йому «злили», тому він був готовий. Про всяк випадок Карплюк вирішив заховатися і нікому не говорити про своє місцеперебування.

А вже через два дні, 23 липня, Карплюк через скайп-зв’язок із журналістом Громадського таки визнав – він не в Україні.

Ситуацію з обшуками Карплюк спочатку назвав помстою за виграні в Коцюбинському вибори, а пізніше, 25 липня, тобто, коли його вже фізично не було в Україні, опублікував на своїй сторінці у мережі Фейсбук своє звернення «Я і мої 67 квартир».

Суть звернення – про хорошого мера, про дотримання післявиборних обіцянок, про розбудову Ірпеня і про те, що все, що в нього нажито,  то нажито підприємницькою діяльністю, і податки за все сплачено.

Мер Ірпеня навіть не полінувався відсканувати на кількох сторінках формату А4 квитанції про сплачені податки як доказ своєї чесності і порядності. При цьому треба врахувати те, що для того, щоб нині розміщувати скани квитанцій у Фейсбук, йому треба було прихопити їх, тікаючи за кордон.

3

Разом із тим, розбиратися з цими квитанціями мають прокурори. Ми ж проаналізуємо, яку інформаційну хвилю з «відбілювання» спричинило звернення Карплюка на його сторінці у Фейсбук.

25 і 26 липня сторінка Карплюка у Фейсбук зі зверненням пропонувалась у мережі Фейсбук як реклама.

26 липня на «Українській правді» цілий день висів банер «Я і мої 67 квартир», посилання з якого вело на сайт Капіталу.

4

Своєю чергою Капітал передрукував звернення Карплюка з видання Gazeta.ua.

Були й інші видання, які опублікували звернення Каплюка, де він доводив свою чесність.

12

За інформацією одного з PR-агенств, яке займаються розміщенням замовних матеріалів на сайтах, нині розцінки на сайті Капітал такі – 210 доларів за новину і 950 доларів за статтю. На Gazeta.ua новину можна розмістити за 160 доларів, а статтю – від 600 доларів.

Ми не можемо стверджувати, що всі видання, які опублікували звернення Карплюка, опублікували цей матеріал як «джинсу».

Одначе достеменно можна говорити про те, що банер на «Українській правді» і реклама у мережі Фейсбук були проплачені з кишені політика. Також можемо сміливо припускати, що допомагати Карплюку у його "відбілюванні" може політтехнолог Петро Щербина.

Народний депутат Ольга Червакова на своїй сторінці у Фейсбук заявляла, що інформаційну підтримку мера Ірпеня Володимира Карплюка веде політтехнолог Петро Щербина. До слова, у 2014 році Щербина очолював виборчий штаб Володимира Карплюка, якого було обрано міським головою Ірпеня Київської області.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», в день обшуків прокурорами помешкання Анатолія Федорука жителі Бучі та Приірпіння перекрили Варшавське шосе з вимогою до Генеральної прокуратури припинити тиск та переслідування міського голови Ірпеня Володимира Карплюка та міського голови Бучі Анатолія Федорука.

І першим про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив саме Петро Щербина. А перед цим журналіст Олена Жежера написала, що їй відомо, як «всіх працівників міськради та бюджетників терміново зганяють на перекриття Варшавки за Федорука».

Між тим, інформаційну хвилю з показової чесності і порядності Карплюка несподівано прибило до берега розслідування програми «Схеми» про те, як мер Ірпеня Карплюк роками не декларував свій бізнес у Польщі. Так, Карплюк упродовж 2013-2015 років мав бізнес у Польщі, проте не вносив його до своєї декларації.

Тим часом сторінка Карплюка у мережі Фейсбук просто захлинається від кількості однакових листівок від вдячних йому громадян за щасливе життя.

5

До слова, напередодні став відомий випадок з «відбілюванням» через ЗМІ затриманого на хабарі заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина.

Так, головний редактор Depo.ua. Віталій Пирович розповів про те, що він отримав листа, в якому його просять змінити в новинах формулювання щодо Романа Василишина, затриманого днями на хабарі, мовляв «Василишин - не хабарник, а лише підозрюється».

«Питаю: «Ви офіційно представляєте інтереси Василишина?»- Відповідь вбила: «Нет, это задача поставлена со стороны государства - пока комментировать не можем - думаю о политическом заказе уже слышали - о том, кто и зачем заказал, скоро узнаете...»

Далі - ще краще. Питаю: «Ви - державний службовець?» Відповідь: «Да, смотрите, просто не хочется мешать вашей работе - еще и приплетать гугл, поэтому пожалуйста по возможности поменяйте формулировку».

Питаю: «Яке відомство Ви представляєте? Міністерство охорони здоров'я?» Пише – «Смешно. Дєпартамент информационно-аналитического обеспечения». Уточнюю, якого відомства. Пише: «СБУ», - написав Пирович про переписку з «відбілювачем» .

Валентина Новицька, «Ні корупції!»