ФОТО
| |

Мер Ірпеня Карплюк почав «відбілюватись»

bez_imeni_86Мер Ірпеня Володимир Карплюк, якому за зловживання службовим становищем загрожує до 6 чи й до 12 років ув’язнення, почав активну кампанію з «відбілювання» себе у засобах масової інформації.

Вранці 21 липня, коли представники Генпрокуратури проводили обшук у помешканні мера Бучі Анатолія Федорука, народний депутат Володимир Ар’єв заявив, що соратник Федорука мер Ірпеня Володимир Карплюк уже встиг накивати п’ятами з країни.

Однак того ж дня сам Карплюк категорично заперечив свою втечу і заявив, що інформацію про майбутні обшуки йому «злили», тому він був готовий. Про всяк випадок Карплюк вирішив заховатися і нікому не говорити про своє місцеперебування.

А вже через два дні, 23 липня, Карплюк через скайп-зв’язок із журналістом Громадського таки визнав – він не в Україні.

Ситуацію з обшуками Карплюк спочатку назвав помстою за виграні в Коцюбинському вибори, а пізніше, 25 липня, тобто, коли його вже фізично не було в Україні, опублікував на своїй сторінці у мережі Фейсбук своє звернення «Я і мої 67 квартир».

Суть звернення – про хорошого мера, про дотримання післявиборних обіцянок, про розбудову Ірпеня і про те, що все, що в нього нажито,  то нажито підприємницькою діяльністю, і податки за все сплачено.

Мер Ірпеня навіть не полінувався відсканувати на кількох сторінках формату А4 квитанції про сплачені податки як доказ своєї чесності і порядності. При цьому треба врахувати те, що для того, щоб нині розміщувати скани квитанцій у Фейсбук, йому треба було прихопити їх, тікаючи за кордон.

3

Разом із тим, розбиратися з цими квитанціями мають прокурори. Ми ж проаналізуємо, яку інформаційну хвилю з «відбілювання» спричинило звернення Карплюка на його сторінці у Фейсбук.

25 і 26 липня сторінка Карплюка у Фейсбук зі зверненням пропонувалась у мережі Фейсбук як реклама.

26 липня на «Українській правді» цілий день висів банер «Я і мої 67 квартир», посилання з якого вело на сайт Капіталу.

4

Своєю чергою Капітал передрукував звернення Карплюка з видання Gazeta.ua.

Були й інші видання, які опублікували звернення Каплюка, де він доводив свою чесність.

12

За інформацією одного з PR-агенств, яке займаються розміщенням замовних матеріалів на сайтах, нині розцінки на сайті Капітал такі – 210 доларів за новину і 950 доларів за статтю. На Gazeta.ua новину можна розмістити за 160 доларів, а статтю – від 600 доларів.

Ми не можемо стверджувати, що всі видання, які опублікували звернення Карплюка, опублікували цей матеріал як «джинсу».

Одначе достеменно можна говорити про те, що банер на «Українській правді» і реклама у мережі Фейсбук були проплачені з кишені політика. Також можемо сміливо припускати, що допомагати Карплюку у його “відбілюванні” може політтехнолог Петро Щербина.

Народний депутат Ольга Червакова на своїй сторінці у Фейсбук заявляла, що інформаційну підтримку мера Ірпеня Володимира Карплюка веде політтехнолог Петро Щербина. До слова, у 2014 році Щербина очолював виборчий штаб Володимира Карплюка, якого було обрано міським головою Ірпеня Київської області.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», в день обшуків прокурорами помешкання Анатолія Федорука жителі Бучі та Приірпіння перекрили Варшавське шосе з вимогою до Генеральної прокуратури припинити тиск та переслідування міського голови Ірпеня Володимира Карплюка та міського голови Бучі Анатолія Федорука.

І першим про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив саме Петро Щербина. А перед цим журналіст Олена Жежера написала, що їй відомо, як «всіх працівників міськради та бюджетників терміново зганяють на перекриття Варшавки за Федорука».

Між тим, інформаційну хвилю з показової чесності і порядності Карплюка несподівано прибило до берега розслідування програми «Схеми» про те, як мер Ірпеня Карплюк роками не декларував свій бізнес у Польщі. Так, Карплюк упродовж 2013-2015 років мав бізнес у Польщі, проте не вносив його до своєї декларації.

Тим часом сторінка Карплюка у мережі Фейсбук просто захлинається від кількості однакових листівок від вдячних йому громадян за щасливе життя.

5

До слова, напередодні став відомий випадок з «відбілюванням» через ЗМІ затриманого на хабарі заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина.

Так, головний редактор Depo.ua. Віталій Пирович розповів про те, що він отримав листа, в якому його просять змінити в новинах формулювання щодо Романа Василишина, затриманого днями на хабарі, мовляв «Василишин – не хабарник, а лише підозрюється».

«Питаю: «Ви офіційно представляєте інтереси Василишина?»- Відповідь вбила: «Нет, это задача поставлена со стороны государства – пока комментировать не можем – думаю о политическом заказе уже слышали – о том, кто и зачем заказал, скоро узнаете…»

Далі – ще краще. Питаю: «Ви – державний службовець?» Відповідь: «Да, смотрите, просто не хочется мешать вашей работе – еще и приплетать гугл, поэтому пожалуйста по возможности поменяйте формулировку».

Питаю: «Яке відомство Ви представляєте? Міністерство охорони здоров’я?» Пише – «Смешно. Дєпартамент информационно-аналитического обеспечения». Уточнюю, якого відомства. Пише: «СБУ», – написав Пирович про переписку з «відбілювачем» .

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Доданий до: Блоги, Корупція на Києвщині, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії