Холодний яр – без статусу Нацпарку, але з подвоєною територією як пам’ятка природи

фото з Фейсбук Віталій Короткошей

Фото з Фейсбук Віталій Короткошей

Межі пам’ятки природи «Холодний Яр», розташованої на території Чигиринського та Кам’янського райнів у Черкаській області, збільшено удвічі. Відтепер вона становить 1039 га. До зміни площа території була 553 га. Нещодавно Президент України підписав відповідний Указ «Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення».

Такий крок пояснюють необхідністю збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані окремих унікальних природних утворень, відповідно до статей 53 і 54 Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

Указом також оголошено інші окремі території та об'єкти природно-заповідного фонду України заказниками, пам'ятками природи загальнодержавного значення. У кількох таких об’єктах, що існували, змінено межі.

cherk-pam-pryrody

Згідно з цим документом, протягом шести місяців Кабінет Міністрів України має забезпечити, серед іншого, режим охорони та збереження створених і розширених територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

«Ні корупції!» уже розповідав про те, що Міністерство екології та природних ресурсів України задекларувало наміри розробити проект Указу Президента щодо створення на території Черкащини Національного природного парку «Холодний Яр». Коли холодноярським лісам нададуть статус парку, достеменно невідомо.

Необхідність створення Нацпарку площею  8518,7 га у межах Чигиринського та Кам’янського районів Черкащини у регіоні обговорюють ще з 2014 року. Статус Національного природного парку, на думку екологів та прихильників утворення цього об’єкту, допоможе раз і назавжди вирішити ряд проблем цієї місцини і прилеглих територій – унеможливить вирубку лісу, знищення рідкісної флори, а також і побудову зовсім поруч, у сусідніх із Холодним Яром селах, одної з найбільших в Україні птахофабрик.

Утім, місцеві селяни проти рішення Мінекології.

cherk-melnyky-grom-slux

Нагадаємо, відповідно до ст. 5 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», статус юридичної особи надається лише природним заповідникам, біосферним заповідникам, національним природним паркам та іншим. Що ж до пам’яток природи, то вони не є юридичними особами.