Екс-очільника поліції Сарненщини судитимуть за “кришування” бурштиновидобутку

Ігор Харитонов (справа) хоче поновитися на роботі через суд. Фото Валерія Арушаняна

Ігор Харитонов (справа) хоче поновитися на роботі через суд. Фото Валерія Арушаняна

До суду направили справу екс-очільника поліції Сарненщини Ігоря Харитонова. Правоохоронцю, підозрюваному у кришуванні бурштиновидобутку, раніше прокуратура оголосила підозру за ч.2. ст. 343 ККУ (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу).

Про це повідомляє «Четверта влада».

У прокуратурі Рівненської області підтвердили цю інформацію.

За словами прес-секретарки прокурора Рівненської області Людмили Суржук, прокуратурою Рівненської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього начальника Сарненського відділу Нацполіції.

Нагадаємо, Ігоря Харитонова та його заступника Олександра Куліша наприкінці березня викрили на «кришуванні» незаконного видобутку бурштину.

Як відомо, підлеглі Харитонова у березні вночі виявили в одному з урочищ групу старателів, які трьома мотопомпами видобували бурштин.

Правоохоронці викликали підкріплення, але їм зателефонували заступник та начальник відділу і у грубій формі наказали залишити місце видобутку. Поліцейські відмовилися виконувати цей заказ, наполягаючи на необхідності приїзду слідчо-оперативної групи.

Через деякий час група на чолі з керівником Харитоновим та очільниками відділу прибула на місце подій. Використовуючи тиск, вони «переконали» підлеглих не заважати протиправному видобутку бурштину та покинути урочище.

Після цих подій, СБУ надало відео, на якому поліцейський – свідок подій розповідає про побачене і почуте, про те, як йому давали злочинні накази. Зокрема, Ігор Харитонов.

Згодом у мережу потрапив запис телефонної розмови,  де чути, як керівник поліцейського за допомогою нецензурної лайки, із залякуваннями, підвищеним голосом спілкувався зі своїми підлеглими.

Нагадаємо, 11 травня, Ігор Харитонов за рішенням атестаційної комісії № 1 ГУНП в Рівненській області був звільнений зі служби в органах внутрішніх справ.

Наразі він через суд намагається поновитися на роботі.

Як повідомляв «Ні корупції!», співробітники спецслужби спільно з прокуратурою та поліцією затримали керівників та учасників організованого угруповання, яке «очолювали» заступник прокурора Рівненської області, підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ та два колишніх начальники районних відділів поліції.

П’ятий організатор – місцевий мешканець, який контролював роботу бригад копачів бурштину, забезпечував зберігання та накопичення «сонячного каменю».