Двох директорок, які розтратили кошти на «Охматдиті», заарештовано

jkt_7470_6142_729x547_2_729x547-300x225Печерським районним судом м. Києва двом колишнім директорам ДП «Укрмедпроектбуд» та ТОВ «Укрпрофмед» обрано міру запобіжного заходу, одній у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 3 млн 834 тис грн, другій – цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України.

Відомство здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого проводиться Головним слідчим управлінням Національної поліції України за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДП «Укрмедпроектбуд», ТОВ «Укрпрофмед» та іншими особами, а також заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, під час будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», та нецільового використання бюджетних коштів службовими особами ДП «Укрмедпроектбуд».

У ході досудового розслідування установлено, що до вчинення указаних вище кримінальних правопорушень причетні три колишні директори ДП «Укрмедрпроектбуд» та ТОВ «Укрпрофмед».

27.07.2016 процесуальним керівником у кримінальному провадженні погоджено повідомлення про підозру вказаним особам у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, які цього ж дня вручені двом колишнім директорам ДП «Укрмедрпроектбуд» та ТОВ «Укрпрофмед».

Крім цього, повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України вручено третій особі, яка на даний час знаходиться на лікуванні у медичній установі м. Києва.

За інформацією видання «Лівий берег», директором ДП «Укрмедпроектбуд» до січня 2016 року була Ірина Коваль. Цікаво, що на цю посаду вона перейшла з посади директора ТОВ «Укрпрофмед».

Напередодні в СБУ повідомляли, що фігурантам справи про розкрадання грошей на «Охматдиті» оголошено про підозру.

Загалом у справі проходять шість осіб, серед яких - діючий чиновник.

Як повідомляв «Ні корупції!», співробітники Служби безпеки України викрили розкрадання чиновниками та підприємцями більше дев’яти мільйонів гривень на київській дитячій лікарні «Охматдит».

Протягом 2012-2014 років спеціалізоване державне підприємство отримало з бюджету кошти на закупівлю медичного обладнання та добудову дитячої лікарні. Для реалізації завдань чиновники уклали договір з приватною комерційною структурою.

Правоохоронці встановили, що за попередньою змовою з посадовцями бізнесмени штучно завищили вартість обладнання та робіт на 9,2 мільйона гривень.

Під час обшуків в офісах та за місцями проживання у шести фігурантів справи, серед яких один й досі діючий чиновник, співробітники спецслужби спільно з поліцією вилучили документи, печатки та інші докази, які доводять розкрадання державних коштів, виділених дитячій лікарні.