Щоб упередити корупційні ризики, чиновників КМДА контролюватимуть по-новому

ЗаписатиДля мінімізації корупційних ризиків у системі внутрішнього управління структурами Київської міської державної адміністрації (КМДА) запровадять нову методологію внутрішнього контролю COSO.

Про це повідомив перший заступник голови в КМДА Геннадій Пліс під час семінару із застосування моделей ідентифікації та оцінки корупційних ризиків, організованого за участю GIZ.

Про це йдеться на сайті КМДА.

Він, зокрема, зазначив, що методологія COSO визначає критерії за якими будується та оцінюється система внутрішнього контролю роботи будь-якої організації чи структури. Базові елементи моделі COSO - це внутрішнє (контрольне) середовище, оцінка ризиків, засоби контролю, інформація та комунікації, та моніторинг.

«Завдяки системі COSO ми хочемо досягнути у роботі всіх структур КМДА максимальної ефективності та результативності, достовірності фінансової звітності із дотриманням чинних законів та правил», – сказав перший заступник голови КМДА.

За його даними, наразі триває етап визначення внутрішнього середовища (тобто оформлення регламентів для кожного процесу), що здійснюється в КМДА для виконання функцій органів місцевої влади та досягнення відповідних цілей.

Наступним етапом стане впровадження системи внутрішнього контролю, що забезпечить виявлення, оцінку та вжиття превентивних заходів у роботі з корупційними ризиками і загрозами, та ефективне виконання робочих процесів із досягненням необхідних результатів.

«Найбільш важливим питанням для нас є виявлення та попередження корупційних ризиків, –підкреслив Геннадій Пліс. – Крім того, проведення семінару допоможе скласти перелік корупційних ризиків КМДА, необхідність розробки якого передбачено Рамковою антикорупційною програмою, розробленою за підтримки GIZ», – підсумував Пліс.

Як повідомляв «Ні корупції!», у квітні у Київській міській державній адміністрації запровадили нову систему матеріального стимулювання чиновників.