ФОТО
| |

Порошенку збільшили ставку зарплати в 2,4 рази до 28 тис гривень

57af111-1458410014-porosh-i-roshen2

Кабінет Міністрів встановив посадовий оклад Президента в сумі 28 тис. гривень.

Про це «Українським Новинам» сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Відповідну постанову про внесення змін до іншої постанови урядом було прийнято на засіданні Кабміну в середу, проте зміст змін не було озвучено.

Рева пояснив Українським Новинам, що цими змінами встановлюється оклад Президента, прем’єра, міністрів і їх заступників.

«Ми всім державним службовцям підняли посадові оклади, але, що стосується тих осіб, хто не є держслужбовцями, їх посадові оклади не були переглянуті. Тому ми зробили нові оклади для цих людей. Ієрархія окладів тепер чітко прописана від Президента. Його оклад становитиме 28 тис. гривень, прем’єр-міністра – 20 тис. гривень», – сказав він.

Оклад першого віце-прем’єра буде становитиме 18 тис. гривень, віце-прем’єра – 17 тис.гривень, міністрів – 16 тис. гривень, їх перших заступників – 15 тис. гривень, а заступників – 14 тис. гривень.

Також Кабмін визнав такою, що втратила чинність, постанову «Про заробітну плату Президента України», відповідно до якої зарплата Президента становить 140% зарплати прем’єра, хоча й було збережено існуючу пропорцію в розмірі окладів.

При цьому Рева наголосив, що зарплати міністрів не підвищаться, а лише збільшаться оклади.

«Мова не йде про підвищення зарплати, мова йде про встановлення окладу. Фонд оплати праці не збільшувався, тому більше отримувати не будуть, зменшаться надбавки», – додав він.

Прийнята постанова застосовується з 1 травня, оскільки саме 1 травня набула чинності нова редакція закону «Про державну службу».

Зарплата Президента становить 140% від зарплати прем’єр-міністра без поділу на складові, але якщо застосувати цю пропорцію до розміру прем’єрського окладу, то розмір окладу Президента повинен становити 11,62 тис. гривень.

57999b3337318-0001

Заробітна плата Президента Петра Порошенка за червень становила 30 980,85 гривень.

Як повідомляв «Ні корупції!», екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус висловився за різке і суттєве підвищення заробітних плат чиновникам і керівникам державних підприємств, оскільки це, на його думку, є вагомим фактором у боротьбі з корупцією.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії