Порошенку збільшили ставку зарплати в 2,4 рази до 28 тис гривень

57af111-1458410014-porosh-i-roshen2

Кабінет Міністрів встановив посадовий оклад Президента в сумі 28 тис. гривень.

Про це «Українським Новинам» сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Відповідну постанову про внесення змін до іншої постанови урядом було прийнято на засіданні Кабміну в середу, проте зміст змін не було озвучено.

Рева пояснив Українським Новинам, що цими змінами встановлюється оклад Президента, прем'єра, міністрів і їх заступників.

«Ми всім державним службовцям підняли посадові оклади, але, що стосується тих осіб, хто не є держслужбовцями, їх посадові оклади не були переглянуті. Тому ми зробили нові оклади для цих людей. Ієрархія окладів тепер чітко прописана від Президента. Його оклад становитиме 28 тис. гривень, прем'єр-міністра - 20 тис. гривень», - сказав він.

Оклад першого віце-прем'єра буде становитиме 18 тис. гривень, віце-прем'єра - 17 тис.гривень, міністрів - 16 тис. гривень, їх перших заступників - 15 тис. гривень, а заступників - 14 тис. гривень.

Також Кабмін визнав такою, що втратила чинність, постанову «Про заробітну плату Президента України», відповідно до якої зарплата Президента становить 140% зарплати прем'єра, хоча й було збережено існуючу пропорцію в розмірі окладів.

При цьому Рева наголосив, що зарплати міністрів не підвищаться, а лише збільшаться оклади.

«Мова не йде про підвищення зарплати, мова йде про встановлення окладу. Фонд оплати праці не збільшувався, тому більше отримувати не будуть, зменшаться надбавки», - додав він.

Прийнята постанова застосовується з 1 травня, оскільки саме 1 травня набула чинності нова редакція закону «Про державну службу».

Зарплата Президента становить 140% від зарплати прем'єр-міністра без поділу на складові, але якщо застосувати цю пропорцію до розміру прем'єрського окладу, то розмір окладу Президента повинен становити 11,62 тис. гривень.

57999b3337318-0001

Заробітна плата Президента Петра Порошенка за червень становила 30 980,85 гривень.

Як повідомляв «Ні корупції!», екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус висловився за різке і суттєве підвищення заробітних плат чиновникам і керівникам державних підприємств, оскільки це, на його думку, є вагомим фактором у боротьбі з корупцією.