«Миронівський хлібопродукт» Героя України Косюка ухилявся від сплати податків, торгуючи з «ДНР» та «ЛНР»

фото www.business.ua

фото www.business.ua

Підприємства ПАТ «Миронівський хлібопродукт» стали основними фігурантами справи щодо фінансування тероризму та ухилення від сплати податків, яку розслідує Головне слідче управління СБ України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014-2015 роках службовці ТОВ «Стиль-Д» (фактична назва "Роздрібна мережа ProStor), діючи з корисливих мотивів за попередньо змовою з регіональними представниками та приватними підприємцями, зареєстрованими на територіях, підконтрольних терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР», реалізовували продукцію та сплачували податки і збори до їхніх бюджетів. Таким чином, йдеться у матеріалах справи, службовці фінансували вказані організації.

Юрій Косюк, фото agropolit.com

Юрій Косюк, фото agropolit.com

Використовуючи реквізити створених та придбаних зазначених фіктивних підприємств, вказані вище особи сприяли ухиленню від сплати податків суб'єктами господарювання реального сектору економіки, зокрема ПАТ «Миронівський хлібопродукт», ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів», Таврійська філія ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів», Філія «Внутрішньогосподарський комплекс по виробництву кормів» ТОВ «Вінницька птахофабрика», ТОВ «Катеринопільський елеватор», ТДВ «Ренійський елеватор», ТОВ «Автономні джерела струму», ТОВ «Оцелот», ТОВ «Фінансова компанія «КУБ», ОК «ЖБК «Соборний-1» та інш., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

elevator-cherk

Також відомо, що за цими фактами Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.258-5 (фінансування тероризму), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч.3 ст.27 (види співучасників, відповідно до ч.3, організатором є особа, яка організувала вчинення злочину), ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків), ч.1 ст.199 КК України (виготовлення, пересилання, ввезення в Україну або збут підроблених грошей, державних цінних паперів та ін.)

Відповідно до матеріалів справи, 13.10.2015 на рахунок фіктивного ТОВ «Норсвуд» з рахунку Філії «Внутрішньогосподарський комплекс по виробництву кормів» ТОВ «Вінницька птахофабрика» здійснено перерахування 3 913 283, 31 гривень як оплату за кукурудзу та пшеницю.

11 липня 2016 року Шевченківський райсуд Києва задовольнив клопотання Головного слідчого управління СБ України щодо позапланової документальної виїзної перевірки Міжрегіональним Головним управлінням ДФС - Центральним офісом з обслуговування великих платників Філії «Внутрішньогосподарський комплекс по виробництву кормів» ТОВ «Вінницька птахофабрика». Слідчі уповноважені дослідити фінансово-господарську діяльність товариства протягом 2015 року з контрагентом - ТОВ «Норсвуд». Зокрема, слідство цікавить оподаткування, дотримання вимог чинного податкового та валютного законодавства при здійсненні вказаних фінансових операцій, достовірність ведення бухгалтерського та податкового обліку. Під час цієї перевірки заплановано провести зустрічну у ТОВ «Норсвуд».

Відповідно до офіційних даних, товариство «Норсвуд» зареєстроване 13 липня 2012 року у Московській області. Основним видом діяльності його є нібито виробництво дерев'яних будівельних конструкцій. Компанію очолює, відповідно до оприлюдненої інформації,  Бєляєв Олександр Олександрович.

Норсвуд

ТОВ «Вінницька птахофабрика» – частина імперії Юрія Косюка. А також, за інформацією офіційного сайту підприємства, - це найбільша птахофабрика в Європі, оснащена сучасним обладнанням з використанням новітніх технологій. Введена в експлуатацію в 2012 році, а вже наприкінці 2014 року підприємство вийшло на 100% виробничих потужностей.

ТОВ «Вінницька птахофабрика», фото lada.fm

ТОВ «Вінницька птахофабрика», фото lada.fm

Є на сайті й інформація про благодійність ТОВ: «У 2015 році ТОВ «Вінницька птахофабрика» продовжує програму фінансування дитячих садків м. Ладижин «Джерельце» і «Дзвіночок». У 2015 році сума склала 4,6 млн грн. Крім того, на розвиток територіальних громад, допомогу місцевим організаціям у сфері освіти та медицини, фінансування АТО, соціального магазину у м. Ладижин та інші благодійні проекти було виділено 10,4 млн грн».

prostor-4-cherk

Згадане вище ТОВ "Стиль Д" створене у 2002 році. Товаристве відоме своєю мережею магазинів формату дрогері в Україні ProStor. Їхня перша роздрібна крамниця відкрита у 2005 році у Дніпрі. Мережа РroStor на 2 листопада 2015 року в цілому налічувала 241 торговий об'єкт в Україні. З анексією Криму та бойовими діями на сході України, ТОВ "Стиль Д",  за словами генерального директора компанії Дениса Германа, втратило 20 магазинів та зазнало значних збитків.

У листопаді минулого року співробітники Служби безпеки України провели оперативно-слідчі дії та вилучили документи та комп'ютерну техніку в головному офісі ТОВ "Стиль Д" в Дніпрі. Тоді товариство запідозрили у фінансуванні тероризму. Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" Денис Герман, у вересні 2014 року ТОВ "Стиль Д" припинило господарську діяльність на території так званих "ДНР" і "ЛНР", де було близько 20 магазинів мережі ProStor і які згодом були розграбовані.

prostor-shop-cherk

Згідно з даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців від 5 листопада 2015 року, учасниками ТОВ "Стиль Д" були "Ювілонко Лімітед" (98,2226%, Нікосія, Кіпр), Олена Їжак (укр., 1,2696%) і Андрій Скрипкін (0, 5078%). Кінцевим бенефіціаром компанії, згідно з даними держреєстру, є Ефтімулла Анна Теано Крістофі (Нікосія, Кіпр). Статутний капітал ТОВ "Стиль Д", станом на 5 листопада 2015 року, становив 78,7649 млн грн.

vytjag-edr-tov-stil-d-cherk

Допоки тривають перевірки фінансової діяльності однієї з найбільших птахофабрик України, Россільгоспнагляд ввів тимчасові обмеження на ввезення кормів та кормових добавок з українського підприємства "Катеринопільський елеватор". Воно, як бачимо з матеріалів справи, є в переліку підприємств, яким сприяли в ухиленні від сплати податків. Нагадаємо, що це ТОВ розташоване на Черкащині і є частиною холдингу Юрія Косюка. 15 липня цього року Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду РФ повідомила, що за результатами проведення в режимі моніторингу лабораторних досліджень відібраних проб комбікорму для курчат-бройлерів, виробленого підприємством України, було виявлено генетично модифіковані компоненти.

Попри такі заяви, "Катеринопільський елеватор" представляє свою продукцію як найліпшу в Україні: «Комбікорм "Катеринопільські корми" - це якісний комбікорм, яким користуються багато виробників м’ясної продукції, серед яких ТМ "Наша Ряба".

ТОВ «Катеринопільський елеватор», фото dzvin.org

ТОВ «Катеринопільський елеватор», фото dzvin.org

«Катеринопільський елеватор» - найбільше в Центральній частині України підприємство з переробки та збереження зерна. "Протягом попереднього року до бюджетів різних рівнів та фонду соціального страхування підприємство сплатило понад 23 млн. грн. податків.— Як соціально відповідальне підприємство «Катеринопільський елеватор» продовжує тісно спів­працювати з місцевою громадою і спільно вирішувати найбільш актуальні проблеми. Приміром, 2015 року на потреби АТО ми витратили близько 300 тисяч гривень. В аналогічну суму обходиться утримання місцевої футбольної команди. 60 тисяч тратимо на потреби місцевих шкіл, 40 тисяч — на підтримку будинку пристарілих", — повідомив виданню "Черкаський край" Артур Футима, директор ТОВ «Катеринопільський елеватор».