Будинки, що були в епіцентрі будівельної афери, добудують

89Житлові будинки по вул. Сім'ї Сосніних, 4-А добудують. Київрада продовжила договір оренди. Рішення підтримали 97 депутатів.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської ради.

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати продовжили термін дії рішення від 26 квітня 2012 «Про передачу комунальному підприємству з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» земельної ділянки для завершення будівництва багатоповерхових житлових будинків на вул. Сім'ї Сосніних,4-А у Святошинському районі м. Києва”.

Рішенням від 26 квітня 2012 підприємству «Житлоінвестбуд-УКБ» було надано в оренду на 3 роки земельну ділянку по вул. Сім'ї Сосніних, 4-А для завершення будівництва житлових будинків та інженерних мереж. Проте договір оренди укладено не було, оскільки Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) просив надати документи, які б підтверджували вирішення майново-правових питань щодо вказаного об'єкту з попередніми інвесторами та попереднім забудовником ТОВ «Київвисотбуд».

«По вул. Сім'ї Сосніних 4-а у Святошинському районі мала місце чергова будівельна афера, нині там недобудовані будинки і десятки ошуканих людей. «Житлоінвестбуд-УКБ» взявся довести до кінця будівництво, і вирішити проблему вкладників. Але попереднє рішення щодо оренди цієї земельної ділянки втратило чинність, тож необхідно його продовжити. Зазначу, що наразі всі майнові питання з попереднім інвестором вирішені. І вже укладено орієнтовно 500 угод щодо подальшої роботи», — сказав заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Також за його словами, продовження договору оренди дозволить завершити будівництво житлових будинків по вул. Сім'ї Сосніних, 4-А, зменшить соціальну напругу та надасть змогу вирішити житлові проблеми постраждалих інвесторів.

Зазначимо, що про будівельну аферу за участю забудовника ТОВ «Київвисотбуд» стало відомо у 2007 році.

Тоді ТОВ «Київвисотбуд» і ТОВ «Агробудпереробка Лтд» призупинили будівництво п’яти житлових будинків у Києві й області через недолік фінансування.

Будинки по вулиці Сім’ї Сосніних були готові на 58%.

Як повідомив радник з питань безпеки ТОВ «Київвисотбуд» Віталій Маслов, причиною нестачі коштів для закінчення будівництва житла стало фінансове шахрайство з боку колишніх співвласників обох компаній Миколи й Олександра Маринехів, яким належало по 50% акцій підприємств.

У 2009 році в аеропорту «Бориспіль» директора «Київвисотбуду» Микола Марениха було заарештовано. До цього він рік переховувався в Ізраїлі, Таїланді і на Філіппінах.

Додамо, що КП «Житлоінвестбуд-УКБ» створене рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2001 року. Підприємство підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київради (КМДА).

Як повідомляв «Ні корупції!», Київська міська державна адміністрація (КМДА) планує провести конкурс із залучення інвестора для будівництва житлових будинків, у яких буде виділено частку квартир потерпілим від «Еліти-Центру».