У Мельниках на Чигиринщині селяни не хочуть Національного парку

cherk-melnyky-grom-slux

22 липня у Мельниках на Чигиринщині провели зібрання громади. На ньому обговорювали доцільність створення у Холодному Яру Національного парку. До участі у зборах залучили і черкаських громадських активістів, які висловили свої думки щодо появи Нацпарку. "Ні корупції!" у блозі «Національний парк на Черкащині – кому і чому це невигідно»,  опублікованому 26 липня, писав про перипетії довкола цієї проблеми.

Повідомлення про «чергові громадські слухання щодо створення на території Холодного Яру національного природного парку» Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства розмістило на своїй сторінці сьогодні , 27 липня.

Скрыншот - сторынка у ФБ "Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства"

Скріншот - сторінка у ФБ "Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства"

У повідомленні, зокрема йдеться, про те, що місцева громада налаштована проти природоохоронного парку на території Холодного Яру.

Ініціатори створення Нацпарку відмовилися від участі у заході, інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства. На слуханнях були присутні Людмила Довга – заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації (ЧОДА), представники від влади Чигиринського та Кам`янського районів, представники Кам`янського лісгоспу, учасники АТО.

«Громада в черговий раз висловилася одноголосно проти створення національного природного парку на території Чигиринщини та Кам`янщини, мотивуючи таке рішення рядом аргументів та відсутністю взаєморозуміння між прихильниками нацпарку й місцевим населенням. Також обурило громаду те, що нещодавно на нараді у Верховній Раді, на якій розглядали питання створення НПП "Холодний Яр", не була врахована позиція місцевого населення при обговоренні», - зазначає прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як писав "Ні корупції!", необхідність створення Нацпарку площею  8518,7 га у межах Чигиринського та Кам’янського районів Черкащини у регіоні обговорюють ще з 2014 року. Статус Національного природного парку, на думку екологів та прихильників утворення цього об’єкту, допоможе раз і назавжди вирішити ряд проблем цієї місцини і прилеглих територій – унеможливить вирубку лісу, знищення рідкісної флори, а також і побудову зовсім поруч, у сусідніх із Холодним Яром, селах одної з найбільших в Україні птахофабрик.