Прокуратура та СБУ обшукали приміщення аеропорту «Бориспіль»

16180452_Слідчі прокуратури міста Києва спільно із співробітниками Служби безпеки України провели обшуки в приміщеннях ДП «МА «Бориспіль» в межах розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах при здійсненні державних закупівель. Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 КК України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Встановлено, що державним підприємством «МА «Бориспіль» у грудні 2015 року проведено тендер на закупівлю детекторів вибухових речовин, за результатами якого у переможця (приватного підприємства) придбано чотири таких прилади на загальну суму 4,3 млн. гривень.

Згідно з документами, наданими переможцем тендера, детектори виготовлені чеською компанію. Однак, як з’ясовано у ході слідства, безпосереднім виробником приладів є російська компанія, а її засновником відповідно громадянин Російської Федерації.

Крім того, встановлено, що вартість кожного з детекторів складає близько 200 тис гривень, що майже у 4 рази дешевше, ніж сплачено державним підприємством.

На даний час у приміщеннях ДП «МА «Бориспіль», в офісі фірми-переможця, а також за місцем проживання учасників злочинної схеми вилучено документацію та інші речові докази, які підтверджують протиправні дії. Слідчі дії тривають.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  співробітники СБУ та Нацполіції провели обшуки в приміщеннях Державіаслужби і Адміністрації морських портів України.

Обшук в приміщеннях Державіаслужби проводився по кримінальному провадженню порушеному стосовно окремих службових осіб ДП «МА «Бориспіль», які за сприянням службових осіб Державіаслужби України, здійснили розтрату бюджетних коштів, виділених на закупівлю обладнання у сумі 4,3 млн. грн.