На Херсонщині без тендеру хотіли витратити 1,5 млн. грн.

тендер 2На Херсонщині визнано недійсним договір на поставку  харчів до закладів освіти на суму близько 1,5 млн. грн. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив прокурор області Віталій Тригубенко.

У квітні 2016 року між відділом освіти Каховської міськради та підприємцем укладено договір про постачання продуктів до загальноосвітніх навчальних закладів, загальна вартість якого складала 1 млн. 457 080 грн.

Законом України «Про здійснення державних закупівель» визначено, що за умови, якщо вартість закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 200 тис. грн., мають бути проведені конкурсні торги. Натомість, відділом освіти Каховської місцевої ради було укладено договір без проведення будь-якої процедури закупівлі.

У зв’язку з виявленими порушеннями законодавства Каховською місцевою прокуратурою до господарського суду Херсонської області заявлено позов в інтересах держави в особі Міністерства економіки України до відділу освіти Каховської міської ради про визнання недійсним відповідного договору.

Рішенням господарського суду Херсонської області позовну заяву задоволено в повному обсязі.

Як повідомляв «Ні корупції!», у бюджетній сфері Черкаської області за матеріалами податкової міліції з початку року розпочато 11 досудових розслідувань, пов’язаних з привласненням бюджетних коштів через зловживання службовим становищем переможцями тендерних закупівель на загальну суму 12 млн. грн.