ФОТО
| |

Молдаванин Платон наполягає, що він українець, і готовий дати свідчення щодо «крадіжки століття»

86a4e30873091245251b6265513ef902Адвокати В’ячеслава Платона, затриманого в Києві у понеділок на запит Інтерполу через багатомільйонні фінансові махінації, наполягають, що їхній підзахисний є громадянином України.

Про це заявив «Європейській правді» адвокат затриманого В’ячеслав Лич, коментуючи повідомлення СБУ про фальшивий паспорт.

Те, що прізвище в українському паспорті не збігається із загальновідомим, захист не вважає проблемою.

«Нам не зрозуміло, чому СБУ вважає його паспорт підробленим. Він отримав його ще у 2002 році, коли вирішив взяти прізвище своєї дружини. Цей паспорт є в базах даних, згодом він отримав за ним закордонний паспорт. Тому він є громадянином України на ім’я В’ячеслав Коболєв», – заявив «Європейській правді В’ячеслав Лич.

Наявність або відсутність у В’ячеслава Платона українського паспорта є ключовим питанням – в разі, якщо він буде визнаний громадянином України, суд буде зобов’язаний відмовити в його екстрадиційному арешті.

Адвокат визнав, що затриманий є також громадянином Молдови, і за молдовськими документами носить ім’я В’ячеслав Платон.

Джерело «Європейської правди» в СБУ натомість уточнило, що бланк паспорта справжній і він дійсно є в базі паспортів, однак був отриманий Платоном незаконно, без набуття громадянства.

«Зміна імені була частиною махінації, незаконної схеми для того, щоби отримати паспорт», – пояснив співрозмовник.

На цій підставі ГПУ буде просити суд про екстрадиційний арешт Платона.

У вівторок зранку джерела в правоохоронних органах Молдови повідомили про затримання в Україні молдовського бізнесмена В’ячеслава Платона, який підозрюється у причетності до викрадення мільярда доларів напередодні парламентських виборів у цій країні у 2014 році.

Затримання В'ячеслава Платона, якого підозрюють у причетності до масштабної банківської афери в Молдові

Затримання В’ячеслава Платона, якого підозрюють у причетності до масштабної банківської афери в Молдові

У причетності до масштабних махінацій підозрюють екс-премʼєра Молдови Влада Філата.

Філата звинувачують у тому, що він фактично передав молдовському бізнесмену Ілану Шору контроль над трьома банками країни і отримав за це хабарі у розмірі 250 млн доларів.

Водночас, як повідомляє «Українська правда», громадянин Молдови В’ячеслав Платон готовий давати свідчення американським слідчими про причетність керівництва Молдови до «крадіжки сторіччя» – виведення з країни мільярда доларів США.

Про це йдеться в листі американської компанії Frontier Solutions на адресу генпрокурора Юрія Луценка.
Один із керівників Frontier Solutions Джон Сандвег зазначив, що компанія має контракт на представлення інтересів Платона в США у питаннях, пов’язаних з крадіжкою мільярда.

«Містер Платон – ключовий свідок у розслідуванні, що проводять Мінюст США, Митна поліція США, а також ФБР щодо крадіжки понад $1 млрд з молдовських банків. Він має глибокі знання щодо засобів та методів цієї крадіжки, а також місцезнаходження вкрадених коштів», – йдеться у листі захисників Платона.

Frontier Solutions просить ГПУ «затримати екстрадицію до проведення допиту Платона американськими правоохоронцями».

З листа представників затриманого випливає, що в Молдові йому загрожує небезпека.

Нагадаємо, що у квітні цього року «Ні корупції!» опублікував журналістське розслідування «Платонические» украинцы – кишиневские бизнесмены», в якому йшлося про фінансові махінації українців, що мешкають на території Молдови.

Зокрема, йшлося і про В’ячеслава Платона, бізнесмена «с неоднозначной репутацией, на протяжении долгого времени вовлеченного в различные схемы в Украине или Молдове».

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії