Молдаванин Платон наполягає, що він українець, і готовий дати свідчення щодо «крадіжки століття»

86a4e30873091245251b6265513ef902Адвокати В’ячеслава Платона, затриманого в Києві у понеділок на запит Інтерполу через багатомільйонні фінансові махінації, наполягають, що їхній підзахисний є громадянином України.

Про це заявив «Європейській правді» адвокат затриманого В’ячеслав Лич, коментуючи повідомлення СБУ про фальшивий паспорт.

Те, що прізвище в українському паспорті не збігається із загальновідомим, захист не вважає проблемою.

«Нам не зрозуміло, чому СБУ вважає його паспорт підробленим. Він отримав його ще у 2002 році, коли вирішив взяти прізвище своєї дружини. Цей паспорт є в базах даних, згодом він отримав за ним закордонний паспорт. Тому він є громадянином України на ім’я В’ячеслав Коболєв», - заявив «Європейській правді В’ячеслав Лич.

Наявність або відсутність у В’ячеслава Платона українського паспорта є ключовим питанням – в разі, якщо він буде визнаний громадянином України, суд буде зобов’язаний відмовити в його екстрадиційному арешті.

Адвокат визнав, що затриманий є також громадянином Молдови, і за молдовськими документами носить ім’я В’ячеслав Платон.

Джерело «Європейської правди» в СБУ натомість уточнило, що бланк паспорта справжній і він дійсно є в базі паспортів, однак був отриманий Платоном незаконно, без набуття громадянства.

«Зміна імені була частиною махінації, незаконної схеми для того, щоби отримати паспорт», - пояснив співрозмовник.

На цій підставі ГПУ буде просити суд про екстрадиційний арешт Платона.

У вівторок зранку джерела в правоохоронних органах Молдови повідомили про затримання в Україні молдовського бізнесмена В'ячеслава Платона, який підозрюється у причетності до викрадення мільярда доларів напередодні парламентських виборів у цій країні у 2014 році.

Затримання В'ячеслава Платона, якого підозрюють у причетності до масштабної банківської афери в Молдові

Затримання В'ячеслава Платона, якого підозрюють у причетності до масштабної банківської афери в Молдові

У причетності до масштабних махінацій підозрюють екс-премʼєра Молдови Влада Філата.

Філата звинувачують у тому, що він фактично передав молдовському бізнесмену Ілану Шору контроль над трьома банками країни і отримав за це хабарі у розмірі 250 млн доларів.

Водночас, як повідомляє «Українська правда», громадянин Молдови В'ячеслав Платон готовий давати свідчення американським слідчими про причетність керівництва Молдови до «крадіжки сторіччя» - виведення з країни мільярда доларів США.

Про це йдеться в листі американської компанії Frontier Solutions на адресу генпрокурора Юрія Луценка.
Один із керівників Frontier Solutions Джон Сандвег зазначив, що компанія має контракт на представлення інтересів Платона в США у питаннях, пов’язаних з крадіжкою мільярда.

«Містер Платон – ключовий свідок у розслідуванні, що проводять Мінюст США, Митна поліція США, а також ФБР щодо крадіжки понад $1 млрд з молдовських банків. Він має глибокі знання щодо засобів та методів цієї крадіжки, а також місцезнаходження вкрадених коштів», - йдеться у листі захисників Платона.

Frontier Solutions просить ГПУ «затримати екстрадицію до проведення допиту Платона американськими правоохоронцями».

З листа представників затриманого випливає, що в Молдові йому загрожує небезпека.

Нагадаємо, що у квітні цього року «Ні корупції!» опублікував журналістське розслідування «Платонические» украинцы – кишиневские бизнесмены», в якому йшлося про фінансові махінації українців, що мешкають на території Молдови.

Зокрема, йшлося і про В’ячеслава Платона, бізнесмена «с неоднозначной репутацией, на протяжении долгого времени вовлеченного в различные схемы в Украине или Молдове».