Родич Ківалова, колишній прокурор-хабарник піде під суд

pogonyi-prokuroraЗа обвинуваченням у хабарництві судитимуть колишнього прокурора Подільського району міста Києва та його заступника.

Генеральною інспекцією внутрішніх розслідувань та безпеки завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-заступника прокурора Подільського району міста Києва, який за пособництва колишнього керівника цієї ж прокуратури вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в сумі 150 тис доларів США.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Саме в таку суму вказані особи оцінили свої послуги за не притягнення до кримінальної відповідальності рідного брата заявника та закриття кримінального провадження.

Всупереч намаганням сторони захисту затягнути досудове розслідування, прокурором у кримінальному провадженні обвинувальний акт передано до суду для розгляду по суті.

Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років із конфіскацією майна.

Як повідомляє «Українська правда», Генпрокуратура не назвала імена обвинувачуваних, однак всі обставини свідчать, що мова йде про екс-заступника прокурора Подільського району Києва Олексія Білого та екс-прокурора цієї прокуратури Сергія Нечипоренка.

Як відомо, правоохоронці затримали Нечипоренка й Білого 30 листопада за вимагання та отримання $150 тисяч хабара.

Суд арештував їх на початку грудня і призначив заставу у розмірі 3,45 млн гривень кожному.

Нечипоренка називають зятем депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Ківалова, хоча сам Ківалов це заперечував.