На мерів Ірпеня та Бучі могли тиснути представники команди Януковича – Луценко

300px-Yuriy_Lutsenko_-_Юрій_ЛуценкоГенеральний прокурор України Юрій Луценко закликає міських голів Ірпеня і Бучі Володимира Карплюка та Анатолія Федорука співпрацювати зі слідством, оскільки наразі не йдеться про зняття їх з посад або арешт.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Моя рекомендація обом керівникам - співпрацювати зі слідством. Не сидіти в Польщі і писати в Інтернеті про політичні репресії», - сказав Ю.Луценко на брифінгу в Чернігові в понеділок, коментуючи розслідування кримінального провадження щодо незаконного відчуження земель міськрадами Ірпеня та Бучі на Київщині.

При цьому генпрокурор наголосив: «Ніхто нікого ще не заарештовує, ніхто нікого не знімає з посади. Приходьте до слідчого і давайте свідчення».

Ю.Луценко також допустив, що мерам Ірпеня та Бучі міг доручити вчинити такі незаконні дії колишній президент України Віктор Янукович або ще хтось.

«Я не жартую, я припускаю, що їх змусили. Тому що, якщо ми бачимо, що 14 га цього лісу отримав на той час заступник спікера великий комуніст Калєтнік (перший заступник голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік - ІФ), то я припускаю, що він міг, будучи дуже важливою частиною «януковичівської мафіозної організації», чинити тиск на мерів», - заявив генпрокурор.

Звертаючись до мерів цих двох міст, Ю.Луценко сказав: «Якщо це так, дайте про це свідчення, а якщо ви самостійно обрали шлях - забрати незаконно ліс - то майте сміливість відповідати».

Генпрокурор також закликав мера Ірпеня повернуться додому: «А меру Ірпеня варто було би повернутися додому. Його чекають і сім'я, і його виборці, і прокурор».

Як повідомляв «Ні корупції!», прокуратура Київської області вимагає повернути державі незаконно відчужений ліс у місті Буча.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської та Ірпінської міських рад при незаконному вилученні належних державі земель лісового фонду площею 890 га поблизу м. Буча, зміни їх цільового призначення та подальшого переведення до земель житлової та громадської забудови.

За рахунок вказаних вище земель лісогосподарського призначення Бучанською міською радою протягом 2006-2012 років незаконно відведено у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних. Частина цих ділянок площею понад 14 га передана у власність колишньому Першому заступнику Голови Верховної Ради України І. Калєтніку.

Крім цього розслідується факт незаконного вилучення 65 га земель, які перебували у постійному користуванні Національного аграрного університету.