Прокурори Київщини хочуть повернути бучанський ліс із незаконної оренди

stella-v-BucheПрокуратура Київської області вимагає повернути державі незаконно відчужений ліс у місті Буча, що на Київщині.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У 2015 році Бучанська міська рада, порушуючи вимоги земельного та лісового законодавства, надала у користування юридичній особі за рахунок земель Бучанської лісової дачі Бучанської лісогосподарської установи земельні ділянки загальною площею 2,6855 га терміном на 5 років для будівництва і обслуговування спортивного тенісного клубу та житлової забудови, будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку по вул. Лісовій у м. Буча.

Потім Бучанська міська рада надала згоду на передачу в суборенду частину земельної ділянки площею 2,0112 га для будівництва і обслуговування спортивного тенісного клубу та житлової забудови.

Втім, землями лісового фонду може розпоряджатись тільки Кабінет Міністрів України. Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура Київської області звернулася до суду з вимогами визнати недійсними рішення міської ради, договорів оренди та суборенди і повернення незаконно відведених земельних ділянок до числа земель лісового фонду.

Як повідомляв «Ні корупції!», 21 липня ГПУ обшукала помешкання мера Бучі Анатолія Федорука, а мер Ірпеня Володимир Карплюк втік із країни.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської та Ірпінської міських рад при незаконному вилученні належних державі земель лісового фонду площею 890 га поблизу м. Буча, зміни їх цільового призначення та подальшого переведення до земель житлової та громадської забудови.

За рахунок вказаних вище земель лісогосподарського призначення Бучанською міською радою протягом 2006-2012 років незаконно відведено у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних. Частина цих ділянок площею понад 14 га передана у власність колишньому Першому заступнику Голови Верховної Ради України І. Калєтніку.

Також розслідується факт незаконного вилучення 65 га земель, які перебували у постійному користуванні Національного аграрного університету.

Читайте також

«Бучанська міськрада «на замку», а Карплюк називає всі події помстою»

«Біличанський ліс захистять від вирубки»