НАЗК 15 серпня запустить електронне декларування

deklaraciiНаціональне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з 15 серпня запустить систему електронного декларування для високо посадовців, що є ключовою умовою надання Україні безвізового режиму.

Про це «Європейській правді» повідомили в прес-службі НАЗК.

Зокрема, 15 серпня електронне декларування буде запущено для майже 50 тисяч високопосадовців по всій Україні.

Вже 26 липня НАЗК презентує форму нової електронної декларації для посадовців, яка 22 липня була офіційно зареєстрована Міністерством юстиції. Буде представлено тестову версію web-сайту, де можна вже зараз потренуватися заповнювати декларації: http://try.declaration.org.ua.

Крім того, НАЗК проведе всеукраїнську інформаційно-освітню кампанію: "Онлайн проти корупції", в рамках якої відвідає всі регіони України, аби розповісти держслужбовцям, суддям та прокурорам, яким чином заповнюється е-декларація.

Нагадаємо, що дієздатність НАЗК була ключовою вимогою ЄС в рамках «безвізового діалогу». Очікувалося, що Україна завершить її виконання ще навесні, однак цю дату кількаразово відкладали.

Джерела ЄвроПравди свідчать, що через це низка країн-членів ЄС висловлюють сумнів в тому, що Україна справді виконала вимоги для скасування віз.

Запуск електронного декларування та аналізу декларацій посадовців є ключовою частиною вимог щодо НАЗК.

Окрім того, Україна має доукомплектувати керівний склад НАЗК (обрати п’ятого члена агенції) та завершити конкурси з відбору співробітників відомства.

Для прогресу з ухваленням рішення про безвізовий режим Україна має до кінця літа відзвітувати також про виконання цих критеріїв.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  Антикорупційне агентство офіційно запрацювало на початку липня.

НАЗК є центральним органом виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної антикорупційної політики. Згідно із Законом України «Про запобігання корупції» НАЗК є відповідальним за координацію розробки та виконання державними органами антикорупційних програм, забезпечення дотримання публічними службовцями законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, правил етичної поведінки, здійснення заходів фінансового контролю тощо, утворено Урядом 18 березня 2015 року (постанова Кабінету Міністрів України № 118).