Луценко: проведено обшуки у справі продажу українського лісу під виглядом дрів

lisivoz-300x225Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про боротьбу правоохоронців з екоцидом Карпат.

«Новий прокурор Львівщини провів більше десятка обшуків у працівників лісгоспів області. Нарешті притягуються до відповідальності ті, хто під виглядом дров продає в ЄС український ліс- кругляк", - написав Луценко на своїй сторінці у Фейсбук

«Формальні збитки в справі - 6,5 млн», - назвав суму генпрокурор.

«Реально йдеться про екоцид Карпат. Під ніж пускають столітні смереки, які оформляють як дрова», - наголосив Луценко.

«Тому завдання №1 призначеного сьогодні нового прокурора Закарпаття і його західноукраінських колег - зупинити контрабанду лісу», - заявив він.

5(90)За інформацією ГПУ, у п’ятницю, 22 липня, прокуратурою області спільно із працівниками Управління захисту економіки Львівщини в проведено більше десятка обшуків серед них у трьох директорів лісопідприємств, трьох лісничих та чотирьох майстрів лісу, причетних до системних незаконних порубок та розкрадання лісу, унаслідок чого довкіллю Львівщини завдано багатомільйонні збитки.

У ході їх проведення вилучено документи щодо здійснення господарських операцій, печатки неіснуючих підприємств, документи на право власності на об’єкти нерухомості, чорнові записи щодо розподілу лісопродукції.

За скоєні злочини п’яти посадовцям лісгоспів, а саме двом директорам, лісничому та двом майстрам лісу сьогодні повідомлено про підозру і на даний час судом їм обираються міри запобіжного заходу, також накладається арешт на їх майно (будинки, земельні ділянки та автотранспорт). Стосовно інших також готуються матеріали для повідомлення про підозру у вчиненні злочинів.

6(134)Зокрема, викрито діючого та колишнього директорів Турківського Галсільлісу, які у 2014-2015 роках організували схему проведення незаконних порубок лісу. Збитки від такої «діяльності» склали понад 6,5 млн грн. Йдеться про вирубування більше тисячі кубів лісу Карпатського регіону області (а це 16 вагонів деревини), проведення якого не передбачалось законодавством, вік дерев не дозволяв це проводити, повнота їх насадження була нижче мінімально допустимої норми. Обидвом директорам лісогосподарства повідомлено про підозру у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам.

Одночасно повідомлено про підозру у службовій недбалості лісничому та двом майстрам лісу Буського лісогосподарства, які впродовж року на закріплених територіях укрили незаконні порубки 145 дерев дубу та сосни на загальну суму у понад 1 млн грн.

1(537)Окрім того, протягом останнього тижня було повідомлено про підозру ще двом лісникам Старосамбірського Галсіллісу, які виконуючи обов’язки з охорони та захисту лісів на закріплених територіях, допустили розтрату лісу на суму у понад 100 тис грн (ст. 191 ч. 1 ККУ).

Як повідомляв «Ні корупції!», Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою та внутрішньою безпекою поліції викрили старшого інспектора Попільнянського відділення поліції, який здирав гроші від місцевих жителів і підприємців за неперешкоджання незаконному вирубуванню лісу.