Забудовник відкликав позов проти активістки

aktyv-800x450

Київський забудовник відізвав судовий позов проти профспілкової активістки Валентини Коробки. У позові ТОВ «ДІСБУД» вимагало сплатити 200 тис. грн через телевізійний коментар, що нібито завдав шкоду діловій репутації.

Про це повідомляє Перший соціальний портал.

Так, у Дарницькому райсуді Києва мало відбутися друге засідання, але позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.

Позов було подано проти В.Коробки, голови Вільної профспілки підприємців та учасниці ходи роменських лікарів. У грудні минулого року вона організувала акцію з перекриттям дороги проти незаконної забудови по вул. Жмаченка, 28 у Дніпровському районі столиці (позивач є замовником будівництва).

Згідно фабули справи, 30 грудня 2015 р. на телеканалі «УКРАЇНА» вийшов сюжет, де активістка сказала наступні слова: «Всі знають забудовників… Він мені сказав, ти получиш дулю з маком… Ми вже купили і прокурорських, і ментовських, і суд».

У цьому, на думку позивача, містився наклеп. У запереченнях представник відповідачки Дмитро Єфременко вказав, що: 1) термін «наклеп» містився лише у Кримінальному кодексі 1960 року, що втратив чинність; 2) висловлювання носили оцінювальний характер. Кажучи фразу «В інтересах кого ви зараз виступаєте – того ж самого ДІСБУДА чи громади міста Києва? Скажіть, скільки вам заплатили?», на меті стояв намір сказати в сатиричному значенні сенс ситуації стосовно чесності працівників органів прокуратури. Слова не були звернені до позивача. Сторона відповідача подала клопотання про долучення експерта-лінгвіста.

Перше засідання 14 червня 2016 р. не відбулося через неявку позивача. 21 липня підтримати Валентину Коробку прийшли знову кількадесят осіб. Буквально перед самим засіданням юрист позивача подав клопотання про залишення позову без розгляду, яку суд задовольнив і закрив провадження по справі.

Для цього була низка вагомих причин, вважають активісти. Перш за все, позов був малоперспективним.

«Вони хотіли перевірити, чи ми лохи, чи ні», – так прокоментував юрист відповідачки Д.Єфременко, натякаючи на хитру, однак слабку правову позицію забудовника. Важливу роль зіграла і солідарність громадськості.

Сама В.Коробка заявила, що у такий спосіб компанія здійснювала тиск з метою утримати її від здійснення протестних дій. Вона оголосила, що буде у судовому порядку добиватись закриття будівництва.