Суд зняв арешт з майна «діамантового прокурора» – Касько

bcc7bfaef5b62e81f2ed181597465e9aКолишній заступник генерального прокурора Віталій Касько заявляє, що 12 липня апеляційний суд Києва скасував арешт майна «діамантового» прокурора Олександра Корнійця.

Про це він Віталій Касько повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сьогодні дізнався, що 12 липня апеляційний суд Києва скасував арешт майна «діамантового» прокурора Корнійця.

Арешт був накладений ще у вересні 2015, однак розуміючи, що через увагу суспільства до цієї справи в той час тихо скасувати арешт не вдасться, апеляцію дружина Корнійця подала лише в червні 2016 року, коли про справу «діамантових» потроху стали забувати. В своїй апеляції Світлана Корнієць, яка, до речі, займає посаду начальника відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Київської області, вказує на те, що між нею та чоловіком у 2013 році був укладений шлюбний контракт, за яким саме їй належить все майно та земельні ділянки Корнійця. І про це вона, звичайно ж, забула вказати у своїй декларації.

Проте апеляційний суд став на сторону чесного начальника відділу прокуратури Київської області, поновив їй строки апеляційного оскарження (дарма, що не міг розглядати цю скаргу, бо справа вже давно слухається по суті в Голосіївському суді) та зняв арешт з половини всього майна Корнійця, незважаючи на те, що у разі доведення вини Корнійця, воно підлягало би конфіскації.

Тому не здивуюся, якщо цю «схему» зараз візьмуть на озброєння колишні високопосадовці часів Януковича і фігуранти свіжих справ НАБУ, в яких знайдуться такі собі шлюбні контракти, за якими все арештоване у них майно виявиться власністю їхніх дружин. А контрольований суд цьому охоче повірить у всіх тих випадках, коли «смотрящі» від влади дозволять», - написав Касько.

Як повідомляє «Українська правда», у прес-службі апеляційного суду Києва підтвердили, що розгляд апеляції дійсно був 12 липня.

Як повідомляв «Ні корупції!», екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць отримав дві службові квартири і земельну ділянку, на якій зараз будують готель.

Зокрема, першу службову квартиру площею понад 70 квадратних метрів прокурор отримав у листопаді 2007 року.

Через п’ять років сім’я з шістьох осіб (Корнієць, його дружина та четверо дітей) виявилася прописаною в квартирі площею 12 квадратних метрів, яка, ймовірно, належить сестрі Корнійця.

У 2012 році Корнієць отримав ордер на трикімнатну квартиру в центрі Києва, недалеко від цирку, (на вул. Тургенєвській). Квартира в цьому будинку коштує близько 5 мільйонів гривень. Як виявилось, ця квартира не була арештована після затримання Корнійця — прокурор встиг переоформити її на наймолодшу доньку вже тоді, коли перебував у СІЗО. У декларації Корнійця ця квартира не вказана.

Журналісти також з’ясували, що на ділянці площею 878 квадратних метрів, яку прокурор отримав в 2008 році, ведеться будівництво готелю; вартість цього будівництва, згідно з проектною документацією, складає майже 403 тисячі доларів.