ФОТО
| |

На Черкащині роздерибанили понад 6 га ландшафтного парку

cherk-grygoriwka

Посадовці Головного управління Держземагенства в Черкаській області,  порушивши вимоги законодавства, у 2013 році видали п’ять наказів про затвердження проектів землеустрою. Так п’ятьом фізичним особам були відведені земельні ділянки сільськогосподарського призначення в адміністративних межах Григорівської сільської ради Канівського району загальною площею 6,2 га без погодження з Департаментом охорони навколишнього природного середовища. Загальна експертна вартість земельних ділянок становить 183 тис. грн. У цю ж суму оцінюють збитки, завдані інтересам держави.

«З метою усунення вказаних порушень Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовними вимогами визнати недійсними та скасувати незаконні накази Головного управління Держземагентства у Черкаській області про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою», – повідомляє у коментарі “Ні корупції!” Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

cherk-grygoriwka2

Порушення виявили під час перевірки дотримання посадовцями Головного управління Держземагенства в Черкаській області земельного законодавства. Золотоніська місцева прокуратура у діях останніх встановила нехтування вимогами Земельного кодексу України, Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про землеустрій», «Про державну експертизу землевпорядної документації», «Про природно-заповідний фонд України», «Про оренду державного та комунального майна».

Зазначимо, що відповідно до ст.23 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», регіональні ландшафтні парки є природоохоронними рекреаційними установами місцевого чи регіонального значення, що створюються з метою збереження у природному стані типових або унікальних природних комплексів та об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

Як повідомляв “Ні корупції!”, упродовж цього року органи прокуратури Черкаської області забезпечили виконання 25 судових рішень у сфері земельних відносин  на загальну суму 5,5 млн. грн. Реально державі повернуто 285 га незаконно наданих земель з обов’язковою державною реєстрацією виникнення, переходу або припинення права власності чи користування земельною ділянкою.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії