У столиці хочуть створити єдину інформбазу пам’яток культурної спадщини

01523517Депутати постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримали створення єдиної інформаційної бази пам'яток культурної спадщини Києва.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Наразі у відкритому доступі є реєстр пам'яток національного та місцевого значення, де розкривається інформація щодо територіального знаходження пам'ятки. Також там є дані про те, на підставі якого документу її внесли до реєстру. Проте, один ресурс, де містилася б вичерпна інформація щодо всіх пам'яток культурної спадщини Києва та їхнього поточного стану — відсутній.

На думку депутатів, створення єдиного ресурсу сприятиме відкритому доступу громадян до бази даних пам'яток культурної спадщини столиці. Також це дасть можливість створити умови для громадського контролю за збереженням пам'яток культурної спадщини та сприятиме зменшенню кількості порушень законодавства в даній сфері.

«Це важливий і потрібний веб-ресурс. Тут що головне? Буде єдина база всіх пам’яток культурної спадщини Києва. Таких історичних об’єктів у столиці три з половиною тисячі. Будь-хто в онлайн режимі зможе дізнатися про них усе: від форми власності до технічного стану. Приміром, якщо це будинок, ми будемо бачити, що саме в ньому є культурною спадщиною – уся споруда чи лише постамент при вході. Крім того, база міститиме фотографії пам’яток, відомості про дозволи на розміщення на них рекламних носіїв, інформацію про наявні судові спори, про заходи реконструкції, декларації на проведення будівельних робіт. Відтак, такий веб-ресурс унеможливить у Києві ситуації, коли в історичних будівлях ведуться незаконно роботи, а потім це призводить до обвалів та каліцтва робітників», – сказав голова бюджетної комісії Андрій Странніков.

Адміністратором відповідної бази буде Управління інформаційно-комунікаційних систем та захисту інформації апарату виконавчого органу Київради (КМДА).

Даний проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  Софію Київську та Лавру залишили у списку ЮНЕСКО.

Раніше Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво замовнику ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на зведення житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом у м. Києві на вул. Гончара, 17-23, що знаходиться в буферній зоні Софії Київської.

Читайте також: «Чи може перелік історичних пам’яток бути службовою інформацією?»

Дивіться також «Покинута спадщина Києва»