У Черкасах учасники АТО знову заблокували трасу

Фото “Про все”

Фото "Про все"

Черкаські АТОвці знову перекрили трасу на виїзді з обласного центру в Уманському напрямкові.

Нагадаємо, конфліктна історія триває майже півроку. 90 учасників АТО з обласного центру та Черкаського району хочуть одержати земельні ділянки у Христинівському районі, за 200 км від Черкас. Христинівські господарства уже й підготували документи на землю для АТОвців. Однак наділи вони досі так і не отримали.

Минулого тижня на знак протесту АТОвці вже перекривали одну з центральних доріг у місті.  Тоді у Держгеокадастрі їх запевнили, що питання із землею на Христинівщині остаточно буде вирішене вже 19 липня 2016 року. А затримку із документами на ділянки у Головному управлінні Держгеокадастру області пояснили тим, що в електронній системі документообігу, яка забезпечує реєстрацію вхідної та вихідної документації, не працює функція “реєстрація наказів”. До того ж нема кому підписати відповідні накази, бо керівник управління Дмитро Мироненко перебуває на лікарняному.

Варто зазначити, що очільник відомства, який так несподівано захворів у найспекотнішу для його управління час,  людина у цій системі не нова. У 2013- 2015 рр. він працював заступником начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області. З листопада по грудень 2015 року - обіймав посаду в. о. начальника Управління Держгеокадастру у Канівському районі Черкаської області. У січня 2016 року з5-річного Дмитра Мироненка призначили на посаду в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Згідно із декларацією за 2014 рік, пан Мироненко і сам має чималу земельну ділянку - 25052,00 кв.м.

Отож, минув вівторок, а справа майже не зрушила з мертвої точки. Уповноважену особу, замість хворого пана Мироненка, Держгеокадастр таки призначив, але систему не запустив.

Як зазначають фахівці, підписаний документ, який не пройшов через згадану систему, не має юридичної сили.

"Зараз тривають консультації з Держгеокадастром України. Тобто все, на що ми маємо повноваження, ми зробили",  - повідомляють в обласній ОДА.

АТОвці ж налаштовані рішуче. Кажуть, що блокуватимуть проїзд транспорту на трасі доти, доки належним чином не будуть передані їм у власність земельні ділянки.

Читайте також "Як учаснику АТО домогтись землі від місцевої влади"