Справа щодо розкрадання майже 70 мільйонів для ремонту приміщень ГПУ вже у суді

5280330-gpu-otkryto-ugolovnoe-delo-po-faktu-nacГенпрокуратура завершила досудове розслідування стосовно організатора діяльності фіктивних фірм, які використовувалися у заволодінні 69 млн грн бюджетних коштів, призначених на ремонт приміщень ГПУ.

Про це повідомляє управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організатора діяльності фіктивних фірм, які використовувалися у заволодінні 69 млн грн бюджетних коштів призначених на поточний ремонт приміщень Генеральної прокуратури України, чим вчинено пособництво колишньому керівництву Генеральної прокуратури України у вчиненні цього злочину.

Зазначеній особі інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205, та ч.5 ст. 191 КК України, а саме:

- організація придбання особою суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі;

- посібництво заволодінню чужим майном в особливо великих розмірах, скоєному шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, а саме у сприянні вчиненню вказаного злочину іншими співучасниками наданням засобів, усуненням перешкод та заздалегідь обіцяним переховуванням слідів злочину і грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.

Обвинувачена є сьомим співучасником цього злочину. П’ять співучасників вже засуджено. Вироки вступили в законну силу. Судове слідство щодо інших співучасників цього злочину триває.

Як повідомляв «Ні корупції»,  в Одесі було затримано сина екс-народного депутата Юрія Крука Бориса за підозрою у заволодінні разом з колишнім Генеральним прокурором України Віктором Пшонкою державними грошовими коштами у розмірі понад 69 млн грн, призначеними для ремонту будівель Генеральної прокуратури України.

За інформацією видання «Наші гроші», 19 липня Апеляційний суд м.Києва не задовольнив апеляцію підозрюваного у «справі Пшонки» Бориса Крука.

За словами адвоката, підозрюваний Крук підтвердив, що Артем Пшонка, син екс-генпрокурора «законно замовив» у його консалтингової компанії ТОВ «Каміон» придбання юридичної особи для законної участі у тендері по виконанню будівельних робіт. У якому тендері мала брати участь придбана фірма і які роботи виконувати, замовник Пшонка Круку не повідомляв, як не було йому відомо і про розкрадання коштів.

Йдеться про фіктивне ТОВ «Телсі», яке у 2013 році отримало 68,38 млн грн. за ремонт офісів Генпрокуратури, хоча роботи фактично не проводилися.

За матеріалами справи, документи з цією фірмою підписував тодішній замгенпрокурора Юрій Ударцов та перший замначальника управління справами управління кадрів ГПУ Петро Шаганенко, люстрований у жовтні 2014 р.

Як повідомив журналісту «Наших грошей» прокурор у «справі Пшонки» Тарас Ковальчук нікому із працівників прокуратури підозру досі не оголошено окрім біглого генпрокурора Віктора Пшонки.

24 червня цього року Печерський суд м.Києва на закритому засіданні призначив Круку запобіжний захід – арешт на 2 місяці із можливим звільненням під заставу у 30 млн грн.