На Закарпатті громадяни працевлаштовувались фіктивно, щоб отримати соцдопомогу

ЗаписатиВ Ужгороді підприємець заробляла на фіктивному працевлаштуванні. До неї звертатися громадяни, щоб отримати державну соціальну допомогу, а так званий роботодавець за певну винагороду допомагала їм увирішенні цього питання.

Затримали її під час одержання 7,5 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Щоб громадяни отримали соціальну допомогу, необхідно було надати до районної державної адміністрації певний перелік документів, в тому числі - довідку про доходи.

За такою довідкою безробітні звертались до приватного підприємця. Вона працевлаштовувала їх на своє підприємство, видавала довідку про доходи, з якою вони в подальшому звертались до Управління праці та соціальногозахисту населення однієї з райдержадміністрацій. Однак за свої послуга бізнесвумен вимагала гроші.

20 липня у місцевому кафе оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Закарпатській області спільно з прокуратурою затримали приватного підприємця.

PM927image001

7,5 тисяч гривень неправомірної вигоди одержала вона від трьох громадян за їх працевлаштування та за видачу довідок про доходи. Окрім грошей, поліцейські вилучили 9 трудових книжок та 3 паспорта громадян України.

PM734image002

Відповідно до ч.4 ст.368-3 (Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми)Кримінального кодексу України, за якою відкрито кримінальне провадження,передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

PM11image003

Як повідомляв «Ні корупції!», у Сумах співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарництві головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління держпраці у Сумській області.

Держслужбовець вимагала десять тисяч гривень від приватного підприємства за непритягнення до адміністративної відповідальності за результатами проведених перевірок.