Бучанська міськада «на замку», а Карплюк називає всі події помстою

bucha_mr_vyveska_12Бучанська міська рада зачинена через обшуки у міського голови Федорука. На будівлі висить оголошення, що міськрада тимчасово не працює.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народний депутат Ольга Червакова.

Водночас депутат Червакова нагадала історію справи, в рамках якої сьогодні відбуваються обшуки.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», з самого ранку ГПУ обшукує помешкання мера Бучі Федорука, мер Ірпеня Карплюк втік з країни.

«На цій фоторгафії - мери Ірпеня та Бучі, фігуранти кримінальних справ, в рамких яких сьогодні тривають обшуки.
13728992_1029225407132817_3120289208001371482_n

У 2002 році, коли Анатолій Федорук вже був мером Бучі, місцева рада незаконно змінила цільове призначення зелених зон колишньої Бучанської лісової дачі. 890 гектарів лісу першої категорії бучанська влада «роздерибанила» під забудову.

Прокуратура звернулася з позовом, і наприкінці 2015-го року Рішенням Верховного Суду України позов було задоволено, а землі повернуті державі.

Йдеться про 890 га лісу навколо так званого «Бучанського Межигір'я» - маєтку екс-віце-спікера ВР, комуніста Ігоря Калетника. Рішенням суду ліс площею 14,0455 га також було повернуто на користь держави з незаконного володіння родича Калетніка.

Однак, після набрання законної сили вищевказаним судовим рішенням, Бучанською міської радою було повторно прийнято 7 рішень про передачу у власність земельних ділянок в лісі під забудову. Загалом - близько 6 гекратів тієї самої землі, по якій вже було рішення суду.

Прокуратурою Київської області повторно пред’явлено 3 позови про їх скасування та витребування земельних ділянок на користь держави.

Обшуки, які сьогодні відбуваються в Ірпені і Бучі, проходять в рамках кримінального провадження, порушеного в серпні 2015 року за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Бучанської міської ради при вилученні земель лісового фонду та зміни їх цільового призначення загальною площею 890 га, з метою одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої фізичної або юридичної особи всупереч інтересам служби, яке спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам держави», - написала Червакова і додала, що "є інформація, що дізнавшись про сьогоднішні обшуки, мер Ірпеня Володимир Карплюк втік з країни. Він також є фігурантом цих справ з наступним бекграундом.

У 2010 році за підтримки Анатолія Федорука і одіозного регіонала Петра Мельника балотувавсяся на пост мера Ірпеня, але не пройшов, ставши заступником мера Бучі. На цю посаду його запросив сам Федорук.

В квітні 2011-го Карплюк і Федорук створили будівельну компанію «Будрегіонінвест», яке напополам належало Людмилі Федорук и Ларисі Карплюк. В 2012 році чистий прибуток компании склав 74,5 млн грн.

«Будрегіонінвест» став підрядником будівництва житла в Бучі на незаконно розпайованих лісових зонах. Замовниками були підприємства Карплюка. "Будрегіонінвест" заклав п'ять житлових комплексів – «Новатор», «Центральний», «Варшавський двір», «Rich Town» и «Буча Квартал».

Саме в них знаходилися задекларовані Карплюком в 2013 році 67 квартир, за які він дістав прізвисько #Вова67», - написала Червакова.

Своєю чергою, Володимир Карплюк на своїй сторінці у Фейсбук написав, що всі події, які сьогодні відбуваються - це помства за їхній виграш на виборах у Коцюбинському.

Записатиссс

У ГПУ заявили, що міським головам Ірпеня та Бучі загрожує від 6 років ув’язнення, а якщо їм інкримінують статтю про перевищення службових повноважень, то строки покарання може бути до 12 років.

Як повідомляв «Ні корупції», у міськраді Ірпеня вже проводились обшуки працівниками прокуратури Київської області у рамках розслідування кримінального провадження розпочатого за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).

Під час здійснення досудового розслідування вказаного кримінального провадження установлено, що працівники Держгеокадастру у м. Ірпені та службовці реєстраційної служби Києво-Святошинського районного управління юстиції разом із службовцями Ірпінської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, оформили право власності на земельну ділянку площею 15 га в м. Ірпінь за Ірпінською міською радою. За попередніми оцінками вартість земельної ділянки становить десятки мільйонів гривень.