Щурикову обрали запобіжний захід

7487541-sh1Солом’янський суд Києва обрав запобіжний захід першому заступнику голови правління ПАТ «Одеський припортовий завод» Миколу Щурикова на два місяці з правом внесення застави в розмірі 40 мільйонів 584 тисячі гривень.

Про це йдеться на сайті Національно антикорупційного бюро.

Миколу Щурикова підозрюють у розтраті майна ОПЗ у особливо великому розмірі. Представники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили про більше 205 мільйонів застави, пояснюючи це тим, що під вартою Щуриков не зможе тиснути на свідків чи сховатися від слідства, в тому числі за межами України.

Сам Щуриков заявив журналістам, що не має таких грошей на заставу.

Як повідомляв «Ні Корупції!», 14 липня за підозрою в організації корупційної схеми розтрати коштів в особливо великих розмірах під час закупівлі газу для потреб ОПЗ на користь приватних інтересів був заарештований заступник голови правління НАК «Нафтогаз України», голова Наглядової ради  ВАТ «Одеський припортовий завод» Сергій Перелома. Солом’янський суд Києва обрав запобіжний захід для нього у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави в розмірі 80 мільйонів гривень.

Того ж дня було затримано першого заступника директора та першого заступника голови правління ПАТ «ОПЗ» Миколу Щурикова, але суд, який обирав запобіжний захід для підозрюваного, затягнувся.

Варто зазначити, що влада планує продати Одеський припортовий завод, але об’явлений Фондом держмайна конкурс наразі провалився, адже жоден інвестор не подав заявки на участь у конкурсі. Планується повторно проводити конкурс пізніше.

Водночас днями з’явилася інформація, що завод буде відключений від постачання газу через борги. Але прес-секретар «Укртрансгазу» Максим Білявський сьогодні на своїй сторінці у Фейсбук пояснив, що процедура відключення призупинена на період підписання контрагентом договору на купівлю газу. Борги по транспортним послугам підприємство обіцяє погасити найближчим часом.

«Але!!! Укртрансгаз залишає тримати тиск мінімально допустимий для роботи обладнання підприємства - 9 атм. Норма - 14 атм.», - зауважив Максим Білявський.