«Репортери без кордонів»: Убивство Шеремета може посилити самоцензуру журналістів

midУ міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів» вважають вирішальним, щоб українські органи влади забезпечили швидке, ґрунтовне і незалежне розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це в інтерв'ю DW в середу, 20 липня, заявив речник цієї організації Кристоф Драєр.

«На жаль, у минулому це не завжди було так, особливо якщо пригадати вбивство Георгія Гонгадзе. Через це вбивство певних осіб засудили, але донині не з'ясовано, хто замовники. Такі випадки сприяють атмосфері латентного страху», - наголосив представник організації.

На думку Драєра, «очевидне вбивство» Павла Шеремета не посприяє зменшенню напруги в Україні та може, врешті-решт, сприяти посиленню самоцензури серед українських журналістів, якщо виявиться, що за смертю Шеремета стоїть «український розвиток подій».

Окрім того, за словами Драєра, якщо розслідування покаже, що замах спричинила журналістська діяльність Шеремета, це матиме сильний негативний вплив на позицію України в міжнародному рейтингу свободи слова, який щорічно складають у «Репортерах без кордонів». Водночас речник підкреслив, що передусім необхідно дочекатися результатів розслідування.

У щорічному рейтингу свободи слова 2015 року міжнародної організації «Репортери без кордонів» Україна піднялася на 22 позиції, посівши 107 місце. У 2014-му Україна перебувала на 129-му місці.

У міністерстві внутрішніх справ України вважають, що вбивство журналіста Павла Шеремета спрямоване на дестабілізацію ситуації в Україні.

Генпрокурор Юрій Луценко уже озвучив основні версії слідства.

Головними версіями вбивства журналіста Павла Шеремета слідство розглядає його професійну діяльність та дестабілізацію ситуації в центрі України.

Президент Петро Порошенко отримав згоду від ФБР США підключитися до розслідування вбивства журналіста УП Павла Шеремета.

Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков вважає, що вбивство журналіста Павла Шеремета є приводом для «дуже серйозного занепокоєння в Кремлі».

Як уже повідомляв «Ні корупції!», у середу вранці в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет.