На Черкащині АТП спродує автобуси, щоб не возити пільговиків

Фото zvenrada.gov.ua

Фото zvenrada.gov.ua

У Звенигородському районі, що у Черкаській області, правом на безкоштовний проїзд у громадському транспорті на маршрутах місцевого значення користувалося  майже півтора десятка  соціально  вразливих  категорій населення. На забезпечення такої пільги щорічно потрібно було у середньому  понад 700 тисяч гривень.

Цього року в державному  бюджеті не передбачені кошти на компенсацію пільгових перевезень.

Законодавством  фінансування  цієї статті перекладено на сільські ради. Загалом у районі 28 сільрад. Тобто, якби кожна з них виділила на перевезення своїх пільговиків у середньому по 25 тис. грн., проблема була би знята. Втім коштів перевізники так і не побачили. Тож  ще в червні  Звенигородське АТП  припинило возити людей на села. При цьому  автопідприємство навіть взялося спродувати  автобуси.

Тим часом, замість того, аби провести роз’яснювальну роботу з головами сільрад, у місцевій РДА вирішили оголосити конкурс на перевезення  пасажирів на приміських маршрутах. Проте хтозна, чи знайдуться  приватні перевізники, охочі обслуговувати  нерентабельні маршрути, від яких відмовився  спеціалізований автопарк.

У сусідньому, Тальнівському районі, пільговики,  а це, передусім,  пенсіонери,  поки що їздять безкоштовно. Проте термін угоди між тамтешнім автопідприємством і районною радою про перевезення  пільгових категорій населення  закінчується у серпні. Чи досягнуть тут нової домовленості, поки що невідомо.

Як повідомляв "Ні корупції!",  перевізники не мають права обмежувати кількість пільгових місць.