ФОТО
| |

Суддя, який розморозив 300 мільйонів Ємельянових, має нерухомість на 40 мільйонів

sokurenko00-crop-u2123Суддя Апеляційного суду м. Києва Дмитро Сокуренко (на фото) та його дружина Світлана Шокун є власниками нерухомості в Києві та Київській області, ринкова вартість якої перевищує 40 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Prosud».

Дмитро Сокуренко з 1978 року працює в судовій владі та в сфері юстиції. В 2010 році тодішній президент Віктор Янукович призначив його як суддю Апеляційного суду Донецької області членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка здійснює контроль над суддівським корпусом.

Того ж року Сокуренко став власником триповерхового будинку площею 534 кв м в одному з найпрестижніших районі Києва – на Печерських пагорбах, за адресою Новонаводницький провулок, 5 (на фото нижче). Це за 400 м від монументу «Батьківщина-Мати».

Будинок-судді-Дмитра-Сокуренка-на-Печерських-пагорбах-в-Києві-640x389

Офіційно вартість будинку вказана в сумі 2,25 млн грн ($280 тис на той час). Але його ринкова вартість може становити $1,25 млн (більше 30 млн грн. за нинішнім курсом).

В кінці згаданого 2010 року Сокуренко став власником квартири, що розташована поруч в Царському селі Києва на Печерську. Тут судді належить двокімнатна квартира житловою площею 43 кв м, вартість якою була оцінена офіційно лише в 58 тис грн. Ринкова вартість такої квартири – біля $80 тис.

В 2013 році Сокуренко став власником земельної ділянки площею 0,12 га у с.Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області. Зараз сотка землі тут коштує $ 2-2,5 тис грн.

Дружині судді Світлані Шокун, яка є секретарем вже згаданої Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, належить будинок в с. Черняхів Київської області площею 183 кв м. (на фото нижче). В 2009 році, коли Шокун почала вносити цю нерухомість до декларації, нерухомість було оцінено в 20,5 тис грн. Зараз її вартість біля $300.

Маєток-Шовкун-в-Черняхові-640x360

Також сім’я володіє автопарком: Toyota Prado 2004р.в. з об’ємом двигуна 2,7л, Chevrolet Starcraft 2004р. – 5.3л, Honda CR-V 2008р. -2.0л.

В декларації за 2014 рік Сокуренко вказав 360 тис грн. доходу, з яких 27 2тис грн. – заробітна плата. Дохід дружини тоді склав 120 тис грн. зарплати. На рахунках в банках подружжя мало менше 9 тис грн.
В 2014 році Сокуренко був переведений на посаду судді Апеляційного суду м. Києва.

Від «Наших грошей»: саме під головуванням Дмитра Сокуренка в лютому 2016 року апеляційний суд відмінив рішення Печерського райсуду столиці про арешт коштів панамської компанії «Restwood Products Corporation» на рахунку у банку Ліхтенштейну в еквіваленті на суму понад 300 млн грн.

Кошти «Restwood Products Corporation» були арештовані 21 серпня минулого року у ході розслідування ГПУ факту легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом суддею Вищого госпсуду Артуром Ємельяновим і його дружиною. За даними слідства, бенефіціарним власником «Restwood Products Corporation» є дружина Ємельянова.

В січні власником заблокованих грошей оголосив себе невідомий громадянин України, а 18 липня стало відомо, що ці рахунки в Ліхтенштейні розморожено місцевим судом.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  «Автомайдан» запустив проект «Prosud», метою якого є контроль діяльності українських суддів, аналіз їх статків та якості життя.

«Наш проект є своєрідною ревізією судової системи. Судді є однією з найбільш закритих та одночасно найбільш схильних до корупції «каст». Саме тому проведення судової реформи – одне з першочергових завдань для нашої країни», – розповіли активісти.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії