Мін’юст направив у Росію запит на допит Януковича

yanukovich_viktor_2_1_650x410Міністерство юстиції України направило запит до Мін’юсту РФ щодо надання міжнародної правової допомоги стосовно організації допиту в якості свідків екс-президента Віктора Януковича та колишнього командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка в межах провадження стосовно п'яти екс-беркутівців, підозрюваних у масових вбивствах активістів Майдану.

Про це під час судового засідання у вівторок заявив головуючий в колегії суддя Сергій Дячук, повідомляє «Укрінформ».

«Ми отримали інформацію від Мін’юсту України, про те, що наш запит (щодо надання міжнародної правової допомоги стосовно проведення дистанційного допиту в якості свідків в кримінальному провадженні щодо розстрілу колишніми бійцями спецпідрозділу "Беркут" активістів на вул. Інституцькій 20 лютого 2014 року Януковича та Шуляка - ред.) відповідає вимогам закону та є обгрунтованим, а тому направлений до Мін’юсту Російської Федерації для його подальшого вирішення», - сказав суддя.

Дячук також повідомив, що Святошинський районний суд міста Києва наперед вже вирішує питання щодо технічного забезпечення проведення дистанційного допиту колишніх українських високопосадовців, які перебувають на території Російської Федерації.

«Суд інформує учасників процесу, що суд за власною ініціативою повідомив керівника державного підприємства «Інформаційні судові системи» про те, щоб було вивчено стан технічного забезпечення Святошинського районного суду з приводу можливості організації і проведення допиту вказаних осіб в порядку надання міжнародної правової допомоги, а також в разі необхідності поставити в суд необхідне технічне устаткування. Такий лист вже направлений», - наголосив він.

Водночас, суддя підкреслив, що допит Януковича і Шуляка може відбутися, якщо російська сторона на це погодиться. Дячук зазначив, що Мін’юст РФ може вирішити це питання «по-своєму».

Як повідомляв «Ні корупції!», Інтерпол 12 січня 2015 року оголосив у розшук екс-президента Віктора Януковича, екс-прем’єра Миколу Азарова та ряд інших українських екс-чиновників.

Раніше в розшук Інтерполом були оголошені Едуард Ставицький, Сергій Курченко, Сергій Арбузов, Олександр Клименко, Андрій Ігнатов, Олександр Динник.

Крім того раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомляв, що Росія ігнорує документи про розшук 24 колишніх вищих чиновників України, а саме: Віктора та Олександра Януковичів, Миколи Азарова, Андрія Клюєва, Віктора Пшонку, Олександра Якименка, Віталія Захарченка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка, Сергія Арбузова, Олександра Клименка, Миколи Присяжнюка, Рената Кузьміна, Олега Царьова, Юрія Колобова, Андрія Ігнатова, Раїси Богатирьової, Георгія Дзекона, Олександра Динника, В. Раташнюка, П. Зінова, С. Шуляка, В. Коряка, П. Федчука.