Чиновниця Броварської РДА піде під суд за 800 мільйонів, виділених на ремонт шкіл

remontБроварською місцевою прокуратурою скеровано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт відносно службової особи Броварської районної державної адміністрації та керівника одного з товариств, які сприяли розтраті бюджетних коштів у сумі понад 800 тисяч гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що всупереч своїм посадовим обов’язкам, без жодних документальних та правових підстав, начальник відділу райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, власним підписом затвердила дефектний акт та інші офіційні документи для проведення ремонтних робіт у 4-х школах Броварського району, тим самим створивши умови для розкрадання бюджетних коштів, надавши дефектному акту статусу офіційного документа.

У подальшому керівник товариства, переслідуючи корисливий мотив, з метою заволодіння бюджетними грошовими коштами, користуючись незаконними діями начальника відділу, розробив документи щодо виконання своїх договірних зобов’язань, тобто вніс завідомо неправдиві відомості із завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів.

Згодом на підставі погоджених дефектних документів була розроблена проектно-кошторисна документація на здійснення будівельних робіт, яка після проведення експертизи кошторисної частини проектної документації затверджена замовником будівництва.

Таким чином, зловмисники завдали майнової шкоди державі у розмірі понад 800 тисяч гривень.

Особи обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191 (розтрата чужого майна в особливо великих розмірах, вчиненого повторно, шляхом зловживання своїм службовим становищем) та ч.ч. 1,2 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Прізвища службової особи Броварської РДА у прокуратурі не називають, одначе вказують, що це була жінка.

Як писав «Ні корупції!», раніше депутат Київської обласної ради VII скликання Олег Кищук повідомляв, що в кишенях броварських районних освітян могло осісти до 300 тисяч бюджетних гривень.

Депутат просив Прокуратуру Київської області провести комплексну перевірку цих зловживань у відділі освіти Броварського району та визначити реальну вартість будівельних робіт по об’єктах за допомогою незалежних будівельних компаній.

Також депутат просив Київську ОДА розглянути питання з приводу усунення керівника відділу освіти Броварського району Людмили Чайки з посади та створити тимчасову комісію з розслідування даного питання.