Чиновники на Луганщині хотіли, але не змогли вкрасти 30 бюджетних мільйонів

1-grivnyi-millionСпівробітники Служби безпеки України попередили спробу чиновників розтратити майже 30 мільйонів гривень з бюджету Луганської області.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці встановили, що наприкінці квітня цього року колишнє керівництво одного з департаментів облдержадміністрації ініціювало внесення змін до обласного бюджету. Згідно з ними було виділено 29,8 мільйонів гривень на розроблення проектно-кошторисної документації з енергозбереження для 95-ти об’єктів соціальної сфери.

Співробітники Служби безпеки України у взаємодії з фахівцями в будівельній галузі здійснили перевірку обґрунтування. Вона довела, що реалізація проекту не приведе до зменшення енергозатрат, тож бюджетні кошти будуть викинуті "на вітер".

Чиновники навіть не провели на об’єктах аудит, який має передувати розробці енергозберігаючих проектів.

Показовим є той факт, що у бюджеті не заплановані гроші на проведення безпосередніх робіт з енергозбереження на цих об’єктах. Тобто чиновники свідомо виділяли гроші на документацію, розуміючи, що на практиці нічого зроблено не буде.

Служба безпеки України поінформувала керівництво Луганської обласної державної адміністрації про результати перевірки. Після чого розпорядження про виділення коштів на реалізацію проекту було скасовано. У Луганській облдержадміністрації також посилено контроль за розподіленням та використанням фінансових ресурсів.

Як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці червня на Луганщині державний нотаріус «спалився» на хабарі у 3 тисячі. Оперативники спецслужби затримали чиновника під час отримання грошей за виготовлення чотирьох заяв на виїзд за кордон неповнолітніх дітей мешканцям непідконтрольних територій.