Судитимуть голову РДА, який за 23 тисячі доларів дозволив бізнесмену користуватися школою

215357_1Слідчим відділом прокуратури Полтавської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно вже колишнього голови Глобинської районної державної адміністрації. Він обвинувачується у вимаганні та отриманні від приватного підприємця 23 тис. дол. США, що на момент вчинення злочину за курсом НБУ становило понад 580 тис. грн., за сприяння в оформленні права користування будівлею колишньої школи.

Про це повідомив прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Полтавської області Сергій Мандич, інформує прес-служба прокуратури Полтавської області.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди) розглядатиме по суті Семенівський районний суд.

Наразі колишнього посадовця за ухвалою Октябрського районного суду Полтави взято на поруки одним із народних депутатів України.

За інформацією видання «Полтавщина», загалом посадовець вимагав 30 тисяч доларів від підприємця за надання в оренду з правом викупу колишнього приміщення дитячого садочку та школи площею 600 квадратних метрів та майже трьох гектарів прилеглої землі. Майновий комплекс знаходиться на балансі однієї з сільських рад району. Правоохоронці затримали чиновника у власному кабінеті під час отримання частини хабара у розмірі 23 тисячі доларів.

habar2

habar (1)

Як повідомляв «Ні корупції!», чиновниця РДА на Кіровоградщині отримала 3 роки в’язниці за хабар у майже 35 тисяч гривеньмало. Так, перебуваючи на посаді секретаря тендерного комітету Знам’янської РДА, жінка вимагала кошти від переможця тендеру на постачання вугілля освітнім закладам району.

Вироком Знам’янського міськрайсуду чиновницю визнано винною за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі.

При цьому державний обвинувач вважає покарання, призначене судом, таким, що не відповідає тяжкості вчиненого злочину та несправедливим. У зв’язку із чим вирок прокуратурою оскаржено до суду апеляційної інстанції з проханням призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.