Скандального забудовника Войцехівського арештували на 2 місяці

7b82c44-vojtseh1Скандальному забудовнику Анатолію Войцехівському обрано запобіжний захід у вигляді арешту на 2 місяці з можливістю звільнення під заставу в розмірі 14 мільйонів гривень.

Таке рішення прийняв в ніч на неділю суддя Печерського районного суду Києва В’ячеслав Підпалий, повідомляє «Укрїнська правда» з посиланням на інформацію активіста Володимира Тищенка.

Адвокат Войцехівського Юліан Волошин заявив, що вони оскаржать дане рішення та наголосив, що прокурори в суді вимагала 50 мільйонів застави.

https://youtu.be/23dDpaFN0H0

Протягом усього судового засідання, яке тривало більше 12 годин, у ошуканих інвесторів, які прийшли вимагати під суд справедливого покарання, були побоювання, що Войцехівського взагалі можуть відпустити, зазначає активіст.

Причиною стали дії головуючого судді по справі, який не дозволив ані вільним слухачам, ані журналістам бути присутніми на засіданні.

До зали зміг потрапити лише нардеп Юрій Левченко. Як тільки нардеп почав знімати засідання на відео, суддя Підпалий йому повідомив, що зйомку проводити неможливо, оскільки засідання проходить у закритому режимі. Тоді Левченко попросив показати йому відповідну ухвалу.

«Звичайно, що ніякої ухвали не було і суддя був змушений оголосити технічну перерву на 15 хвилин, щоб її виготовити», - вважає активіст.

«Підпалий неодноразово порушував Закон. Перед тим, як він виніс ухвалу, судове засідання вважалося відкритим і суддя не мав права не пускати людей та журналістів до суду», - пише також Тищенко.

https://youtu.be/GOTRF4YYWLg

«Щоб якось підтримати свого шефа, команда Войцехівського привезла до суду працівників з його будмайданчиків та тітушок, які погрожували ошуканим інвесторам, що були проти Войцехівського», - стверджує він.

Також, за інформацією активіста, ще в суботу зранку майже всім інвесторам були розіслані такі СМСки: «Внимание! Все, кто готов противостоять беспределу властей и аресту строительных площадок! Просим приехать по адресу ул. Крещатик, 42а, Печерский суд, на 11:30. Отстоим право на наше имущество вместе!»

13e0722-vojtseh
Як відомо, Войцеховський є одним з найбільш скандальних забудовників столиці.

За даними радника мера Києва Павла Рябікіна, компанії Войцехівського "Сіті Груп" та "Укогруп" ведуть забудову 42 масштабних проектів, фактично без дозвільних документів.

Серед них – ЖК "Перлина Троещини", ЖК "Мозаїка", ЖК "Затишний", ЖК "Сосновий бір", ЖК "Східна брама", ЖК "Молодіжна ініціатива", ЖК "Печерський Бастіон", ЖК "Родинний затишок", ЖК "Флагман", ЖК "Мега-Сіті", ЖК "Стародарницький", ЖК "Совські ставки", ЖК "Синьоозерний", ЖК "Маргарита", ЖК "Шевченківський квартал", ЖК "Перспектива", ЖК "Кузьминський" та інші.

Нагадаємо, що Генпрокуратурою погоджено повідомлення про підозру А. Войцехівському, який підозрюється в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн грн, створенні організованої злочинної групи та інших злочинах.

Установлено, що він разом з учасниками злочинного угруповання у 2004-2013 роках придбав частки у статутних капіталах 12 підприємств (у 2014 році ці частки переоформлені на підставних осіб).

За допомогою зазначених підприємств злочинне угруповання самовільно захопило земельні ділянки під будівництво 40 об’єктів, яке продовжується без дозвільних документів та поєднане з привласненням коштів інвесторів.

Окремі з цих об’єктів введені в експлуатацію на підставі підроблених рішень судів, незаконно реєструються в Державному реєстрі нерухомого майна.

У кримінальному провадженні за дорученням процесуального керівника накладено арешт на самовільні будівництва та самовільно захоплені земельні ділянки, на майно А. Войцехівського всього на суму понад 200 млн грн.

Генеральною прокуратурою України 15.07.2016 погоджено повідомлення про підозру А. Войцехівському за ч. 3 ст. 212 КК України за фактами умисного ухилення від сплати податків на суму 12,5 млн грн, за ч. ч. 3, 4 ст. 197-1 та ч. 5 ст. 191 КК України за фактами створення організованої злочинної групи для самовільного захоплення земельної ділянки територіальної громади м. Києва по вул. Закревського, 42 та будівництва ЖК «Перлина Троєщини», заволодіння під час цього будівництва шляхом обману коштами громадян на суму 2,6 млн грн.

https://youtu.be/V4IWk5NS9S4