Податківець Продан: підвищення по-вінницьки

FA0C961E-1CEA-4F75-BCDB-A05E531D7E0E_w987_r1_sСправи щодо головного вінницького податківця Мирослава Продана закрили після його призначення заступником голови ДФС Романа Насірова.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Так, три кримінальні провадження щодо колишнього голови головного управління Державної фіскальної служби Вінницької області Мирослава Продана закрили через 13 днів після його призначення в.о. заступника голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Ці справи були порушені у лютому 2016 року за статтями «зловживання службовим становищем», «можливе отримання неправомірної вигоди», «привласнення чужого майна в особливо великих розмірах» під час митного оформлення експорту волоських горіхів та стосувались періоду, коли Продан очолював усю фіскальну службу Вінниччини.

Сам податківець 13 липня підтверджував в інтерв’ю журналістам програми «Схеми», що він дійсно фігурує у цих справах та брав участь у слідчих діях.

https://youtu.be/TApwJUdZXUw

Але наступного ж дня (у день ефіру) він надав витяги з проваджень, що справи у день запису інтерв’ю, 13 липня, були закриті «за відсутністю складу злочину».

Напередодні журналісти з’ясували, що новопризначений в.о. заступника голови ДФС фігурує у кримінальних провадженнях, в яких розслідуються дії керівництва вінницької ДФС під час митного оформлення експорту горіхів. Активісти звинувачували місцевих податківців та митників під головуванням Продана у «кришуванні горіхової мафії». Сам Продан звинувачення відкидає.

«Оформленням фірм-експортерів товару «волоські горіхи» займається безпосередньо митниця. Я очолював фіскальну службу області. Митниця входить в нашу структуру, але голова митної служби не підпорядковується голові ДФС області», – пояснив він.