На подвір’ї ліквідованого дитсадка, що належить дружині мера Ужгорода, почались будівельні роботи

Фото автора

Фото автора

На подвір’ї колишнього дитячого садка, що в Ужгороді на вулиці Закарпатській, 22, днями розпочалися роботи – будівельники розбирають одне із приміщень – те, що знаходиться вглибині двора. Вантажівки вивозять будівельне сміття. Паркан огороджений плівкою.

Водночас інформаційного стенду з інформацією про будівельні роботи – на об’єкті не розміщено.

Як відомо, у 90-х роках на Закарпатській, 22 функціонував дитсадок, який закрили у 1997 році. Потім на якийсь час будівлю віддали в оренду Ужгородському коледжу мистецтв ім. А.Ерделі. Згодом в одноповерховому будинку працювала освітянська бухгалтерія. В останні роки приміщення пустувало та мало занедбаний вигляд.

Фото з архіву автора

Фото з архіву автора

Фото з архіву автора

Фото з архіву автора

За каденції міського голови Ужгорода Сергія Ратушняка (2006-2010) депутати прийняли рішення продати приміщення. За підсумками аукціону власником будівлі колишнього дитсадка стала підприємець Влада Андріїв – дружина теперішнього міського голови Ужгорода. Сам Богдан Андріїв на момент продажу приміщення був депутатом Ужгородської міської ради від партії «Наша Україна».

Прокуратура Ужгорода оскаржила рішення про продаж садка у суді, вбачаючи у цьому порушення законодавства. Втім суддя Господарського суду Закарпатської області Л.Якимчук у березні 2010 року прийняв рішення, згідно з яким відхилив позов прокурора. Себто, Феміда вирішила, що відчуження будівлі колишнього дитсадка від громади Ужгорода цілком законне.

7 листопада 2014 року депутати Ужгородської міської ради прийняли рішення №1507, згідно з пунктом 1.9 якого Владі Андріїв дозволили оформляти проект землеустрою щодо території біля приміщення та оформляти ділянку в оренду.

Наразі інформації про цю ділянку на Публічній кадастровій карті України немає.

Ілюстрація з Публічної кадастрової карти України

Ілюстрація з Публічної кадастрової карти України

Згідно з довідки з Реєстру нерухомості, Владі Андріїв за адресою вул. Закарпатська, 22 належать три будівлі – на 123,7 кв. м, на 96,2 кв. м та на 53, 5 кв. м. Приміщення оцінені, згідно інформації у довідці, в 1 мільйон 24 тисячі гривень.

5

Ярослав Гулан
Бюро журналістських розслідувань «Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»