Міськрада Канева переплатила за ремонт колектора майже 200 тисяч

cherk-kolektor-remont

Зайву сплату підрядникам 226 тис. грн. виявили фініспектори під час ревізії діяльності виконавчого комітету Канівської міської ради.

Про це повідомила прес-служба Держфінінспекції у Черкаській області.

Підрядник, що здійснював реконструкцію каналізаційного колектора, включив до акту виконаних робіт -з укладання покриття з асфальтобетонної суміші та щебеню, що фактично не було зроблено. Через це міська рада сплатила йому за невиконані роботи зайві 121 тис. грн.

Як зазначають у ДФІ, ще 36 тис. грн міська рада втратила, бо підрядники завищили вартість робіт з облаштування каналізаційних колодязів, відмостків навколо люків, монтажу щитів тощо.

До всього, посадові особи органу місцевого самоврядування витратили 85 тис. грн на оплату послуг теплопостачання та електроенергії, що постачалися будівлям, які не перебувають у власності чи користуванні міської ради.

«Завдяки заходам, які вжили фінінспектори, виявлені порушення майже повністю усунуто. За недотримання законодавства шістьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, а до міської ради застосовано такий захід впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами», - інформують у прес-службі інспекції.

Про результати ревізії поінформовано також правоохоронні органи.

Це вже не перша афера на Черкащині, пов’язана з відмиванням грошей на ремонтах каналізаційних колекторів.

groshi8x6За повідомленням "Ні корупції!" у Смілі, райцентрі на Черкащині, за результатами тендеру в грудні минулого року було укладено договір будівельного підряду з одним із державних підприємств. У подальшому на рахунок підприємства, на підставі актів виконаних робіт, декількома платежами перерахували 3 млн. 936 тис. грн. бюджетних коштів. Ділки гроші отримали, а колектор не відремонтували. У відповідні акти службові особи підприємства внесли неправдиві дані про об’єми та вартість проведених будівельних робіт і привласнили кошти бюджету. За цим фактом Смілянська місцева прокуратура порушила кримінальну справу за ознаками правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Як писав раніше «Ні корупції», у листопаді 2014 року Черкаська міська рада уклала договір підряду на капітальний ремонт мережі зливових каналізацій з приватним підприємцем.

Угода залишилася на папері, а каналізацію ніхто не чіпав.