У Чигирині задекларували заборону будівництва підприємств підвищеної еконебезпеки

kury-chikenРайонна рада Чигирина прийняла декларативне рішення, яке забороняє будівництво виробництв підвищеної екологічної небезпеки на території району відповідно до висновків екологічних служб на Чигиринщині.

Такий документ затвердили на останній черговій сесії райради під тиском виступів прихильників та противників будівництва птахофабрик ДП «Перемога Нова». 

Також очільниця місцевої райради Валентина Алєксєєвець запевнила, що досі район не отримав від «Перемога Нова» заяви ні про наміри,  ні проект будівництва. Як тільки це станеться, запевнила чиновниця, у порядку, уставленому законодавством, у районі проведуть громадські слухання щодо зведення пташників.

Косюк Юрий Анатольевич. Председатель правления ПАО "Мироновский хлебопродукт", Герой Украины

Як ми вже писали, на території Чигиринщини ДП «Перемога Нова», яка входить до компанії “Миронівський хлібопродукт” («Наша ряба») Юрія Косюка, наближеного до президента Порошенка,  запланувала звести понад 100 курників на 2 мільйони голів птиці. Були у планах цього інвестора й інші райони. Втім, громада там сказала своє рішуче «Ні!». Люди влаштовували акції, скеровували численні звернення до компетентних органів та посадових осіб. Більшості ціною власного спокою та здоров’я вдалося відстояти свої позиції. Тому єдиною надією ДП «Перемога Нова» залишилася Чигиринщина. Нещодавні події у селі довели, що і селяни Рацевого й непроханий інвестор стоятимуть до останнього.

Нещодавно, як повідомляв "Ні корупції!", через власну позицію постраждала Ніна Мартиновська, депутат Рацівської сільради, член ГО «Народна рада Чигиринщини». Жінку побили у центрі села Рацеве через те, що агітує проти будівництва курників ПрАТ “Миронівський хлібопродукт” на території цього села.